Ekipa Łowickiej Akademii Sportu na swojej smoczej łodzi jest dziś na Wiśle. Przepłynięciem 100 kilometrów chce uczcić tegoroczny jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

fot. Łowicka Akademia Sportu
fot. Łowicka Akademia Sportu

ŁAS ma w planach pokonać odcinek najwięskzej polskiej rzeki od Czerwińska przez Płock do Włocławka.

Łódź wyruszyła dzisiaj po godzinie 5. Dystansu nie przepłynie jednorazowo, przewidziany jest po drodze dłuższy biwak . Cel ma zostać osiągnięty jutro. – Moglibyśmy dopłynąć dzisiaj, ale nie chodzi o czas, ale o bycie z załogą na Wiśle – informuje nas z pokładu łodzi dowodzący rejsem prezes ŁAS Kamil Sobol.

Przez pierwsze 10 km na pokładzie był także burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, opowiadając o drodze Polaków do niepodległości.

fot.Łowicka Akademia Sportu
fot.Łowicka Akademia Sportu

7 komentarzy

 1. O ja pierdziu, facet ma chyba jeden garnitur i nawet pod tszerta go zakłada na łódkę. Normalnie jaja.

 2. Człowiek z pasją

  Najważniejsze to dobra reklama i wszystko się sprzeda.

 3. Dociekliwy

  Jeden wart drugiego!!!! A swoją drogą, to ciekaw jestem, ile Sobol za rządów Kalińskiego otrzymał na swoje pasje wszelkiego rodzaju dotacji z publicznych pieniędzy, czyli inaczej pisząc z naszych podatków?

 4. Chłopie, czy ty możesz coś zorganizować w życiu BEZ UDZIAŁU MEDIÓW?

  • Tomasz Matusiak

   Od autora – to my poprosiliśmy organizatorów o przesłanie zdjęć i informacji na temat wydarzenia, notabene już po wypłynięciu smoczej łodzi na Wisłę, tak więc płynęliby i bez naszego zainteresowania. 😉

 5. Sobol startował kiedyś w wyborach samorządowych od Budzałka, a lansuje się z jego przeciwnikiem politycznym Kalińskim na jakiejś łodzi, a do tego startował jeszcze w wyborach parlamentarnych z PO. Chłopie, czy ty wiesz, co to jest honor?

 6. Wasaty wszedzie tam gdzie media!Sobol takze!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.