Przy sklepie ABC w Bednarach (przy skrzyżowaniu) rozpoczęły się dziś 16 lipca prace mające na celu ustawienie wzdłuż Alei Legionów słupków, które ogrodzą dzisiejszy parking od ulicy.

– Nikt z nami niczego nie uzgadniał – powiedział nam Tadeusz Kozioł prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Nieborowie, która jest właścicielem nieruchomości na której położony jest sklep.

Prowadzący sklep Janusz Papiernik powiedział nam, że też nic nie wiedział o tym, że pod sklepem planowane jest wprowadzenie ograniczeń. – Dziś rano przyjechała pani, nakreśliła na parkingu linie, a po niedługim czasie pojawiła się frezarka, która wycina asfalt – powiedział nam dodając, że na wysokości sklepu planowane jest wylanie asfaltu, z planu wynika, że o około 85 cm szerzej niż obecna ulica.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Anna Gajek-Sarwa powiedziała nam, że działanie zarządu nie jest wymierzone we właściciela sklepu, ale kierowane jest chęcią poprawy bezpieczeństwa w rejonie złożonego skrzyżowania.

Faktycznie wykonane zostanie poszerzenie drogi, ale ma ono spełniać rolę chodnika. W linii obecnej jezdni zostaną postawione słupki uniemożliwiające parkowanie prostopadłe pod sklepem wprost z ulicy. Dyrektor deklaruje, że zachowany zostanie wjazd na nieruchomość od strony Nieborowa i potwierdza nam, że kwestia parkingu na nieruchomości jest otwarta i pozostaje w gestii właściciela oraz dzierżawców punktu handlowego, dodając, że ma informację, iż rozwiązanie to było wcześniej konsultowane m.in. z gminą.

7 komentarzy

 1. kto jest za tą głupotą tych słupków niech się puknie w głowę,nie było tu nigdy wypadków,wypadki są na skrzyżowaniu.

 2. WYSTARCZY ZROBIĆ RONDO ALBO PROGI ZWALNIAJĄCE OD STRONY KOMPINY

 3. Karolina

  Rozwiązanie problemu niebezpiecznego skrzyżowania a kwestia parkingu to dwie różne sprawy. Przed przystąpieniem do planowania prac należało by się dowiedzieć od mieszkańców w czym oni widzą problem. Nie można uszczęśliwić ludzi na siłę chodnikiem, skoro chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Może zaproponować progi zwalniają w przed wjazdem od strony Kompiny, rądo i progi od strony Nieborowa. Tak żeby zmusić kierowców do prędkości 30/h. w trakcie przejazdu przez nwfralgiczny punkt w Bednarski na którym było już kilka wypadków, w tym również śmiertelne.

 4. Mieszkańcy

  To dobry pomysł że nie będzie parkingu pod sklepem bo wyjeżdżając od strony Bednar Kolonii nie widać nadjezdzajacych samochodów od strony nieborów. Jest spory plac z stylu sklepu który można zagospodarować na parking. Sami mieliśmy tam stłuczki. Stały dwa dostawcze samochody, widoczności zero a samochód z nieborów jechał z taką prędkością, że nie było szans żeby cokolwiek zrobić.

 5. Jeżeli podobne słupki i poszerzenie jezdni pojawią się na wjeździe i wyjeździe na stację paliw “marki” Rolmech, znajdującą się też przecież na tym skrzyżowaniu, to ok :p

 6. No to Pan Starosta w najbliższych wyborach ma pozamiatane. Wróci na łono ojcowizny. Pytanie do Panci z powiatu. Po co tam chodnik? Czy będzie on poprowadzony dalej w kierunku Nieborowa? Jeżeli nie to cały projekt kupy się nie trzyma.

 7. Jak tak dbają o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców uzgadniając wszystko za plecami, to niech łaskawie zrobią odpływy przy chodniku, bo po każdym deszczu stoją jeziora wody. A wszystko to widać z okna domu Pana Starosty.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.