Czy 19 czerwca w Łowiczu będzie można zobaczyć barwy biało-czerwone? Od kilku dni widać je w niektórych oknach i na balkonach, niewielkie chorągiewki mają też samochody wiernych kibiców piłki nożnej.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łowiczu wystąpiła z inicjatywą, aby 19 czerwca w barwy narodowe ubrali się uczniowie łowickich szkół i przedszkoli. W akcję włączą się też pracownicy Urzędu Miejskiego.

Podczas Euro 2016 tak kibicowaliśmy na łowickich Błoniach. Czy 19 czerwca w Łowiczu będzie można spotkać tak ubrane osoby? fot. Marcin Kucharski

Akcja wymyślona przez nauczycielki SP 2 Elżbietę Lis i Katarzyna Sejdak uzyskała poparcie dyrektor Ewy Chudzyńskiej, która wystąpiła do Urzędu Miejskiego z prośbą, aby wysłać do łowickich placówek pismo propagujące akcję. Została ona nazwana „19 czerwca dniem piłki nożnej biało-czerwonych”.

Elżbieta Lis w rozmowie z nami dodaje, że chodzi o to, aby w dniu meczu Polska-Senegal na Mundialu w Rosji, dzieci zabrały ze sobą biało-czerwone szaliki, czapki, aby grały w piłkę i rozmawiały o niej i o Mistrzostwach Świata z nauczycielami. – Chcemy ich zachęcić do gorącego, ale kulturalnego kibicowania naszej drużyny i Łowickiego Orła – Macieja Rybusa – mówi Elżbieta Lis.

Ma nadzieje, że do akcji włączą się nie tylko szkoły i przedszkola, ale może… całe miasto?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.