4 marca w Nieborowie działacze Ludowych Zespołów Sportowych z terenu powiatu łowickiego spotkali się aby uczcić jubileusz 70-lecia działalności.

Przekazanie sztandaru Zrzeszenia Powiatowego LZS w Łowiczu. Starosta Krzysztof Figat przekazuje go przewodniczącemu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Markowi Mazurowi.

Na mszy świętej w intencji zmarłych działaczy LZS, która odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie, diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Sebastian Antosik poświęcił sztandar Powiatowego Zrzeszenia LZS.

Następnie w restauracji Rozdroże odbyło się spotkanie w czasie którego, dokonano przekazania sztandaru przez starostę powiatu łowickiego Krzysztofa Figata na ręce przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marka Mazura, który przekazał go z kolei przewodniczącemu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łowiczu Andrzejowi Myczce.

W rozmowie z nami Andrzej Myczka podkreślił, iż sztandar jest pierwszym w historii zrzeszenia i biorąc pod uwagę inne powiatowe struktury LZS w Polsce, jednym z nielicznych. Wykonała go twórczyni ludowa z Łowicza, hafciarka Anna Staniszewska.

W trakcie uroczystości uhonorowano także działaczy sportowych – trenerów za wieloletnią pracę i odnoszone w niej sukcesy. Honorową Złotą Odznakę Zrzeszenia LZS otrzyma Rada Powiatowa LZS oraz trener UKS Błyskawica Mieczysław Szymajda. Wręczono także medale z okazji 70-lecia LZS przyznane przez Radę Główną i Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS.

Tagi:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.