Do poważnego w skutkach pożaru doszło wczoraj (19 czerwca) ok. godz. 23.00 w miejscowości Stępów w gm. Kiernozia. Spłonął tam garaż wraz ze sprzętem rolniczym. Straty oszacowano na 700 tys. zł.

Fot. Piotr Brzozowski

Płonął budynek garażowy o wymiarach: 23 m długości i 7 metrów szerokości, wysoki na 5 m. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży, pożar był już w fazie rozwiniętej. Istniało tez zagrożenie, że może rozprzestrzenić się na sąsiednie budynki.

W wyniku pożaru spłonęły m.in. 3 ciągniki, przy czym 2 z nich były nowe, a także inny sprzęt rolniczy, jak np. opryskiwacz i prasa do belowania. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Właściciel był na miejscu zdarzenia.

– Około marca kupił nowy ciągnik rolniczy wart ok. 400 tys. zł. W garażu posiadał 4 ciągniki, jednakże tylko jednym udało się wyjechać. Spłonęły 3 ciągniki, opryskiwacz, prasa do słomy, konstrukcja dachowa, nawozy i prawdopodobnie 4 beczki z paliwem – relacjonuje nam Piotr Brzozowski. – Wszystko to wybuchło, kiedy ogień dostał się do beczek z paliwem – dodaje.

W akcji gaśniczej brało udział 10 jednostek (2 z JRG Łowicz i 8 OSP). Przez blisko 3 i pół godziny ogień gasiło 55 strażaków.

Więcej o tym pożarze przeczytasz jutro w Nowym Łowiczaninie.

Fot. Piotr Brzozowski

3 komentarze

  1. Co trzeba mieć w głowie żeby w nocy jechać z drugiego końca gminy zobaczyć czyjąś tragedię albo cykać zdjęcia zamiast pomóc. Jak ktoś jest ciekawy jak wygląda pożar to niech rozpali sobie ognisko w bezpiecznym miejscu a nie jedzie oglądać czyjąś tragedię i przy okazji utrudniać prowadzenie akcji gaśniczej.

    • A potem jeszcze wypowiadać sie jako ekspert w lokalnej gazecie, mimo ze sie wcale nie mialo doczynienia z poszkodowanym. Chyba tylko po to zeby zablysnac

  2. Łowiczak

    Co szanownego Piotra Brzozowskiego obchodzi kiedy poszkodowany kupił nowy ciągnik? Widać jest dobrze poinformowany

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.