Dzisiaj, 15 lipca, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej świętuje jubileusz 90-lecia. Na uroczystości przy strażnicy OSP stawili się druhowie z tej jednostki, innych jednostek z gminy, mieszkańcy i liczni zaproszeni goście.

Jak zawsze przy jubileuszach, ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym druhom i druhnom. Wręczali je – jako przedstawiciele zarządu wojewódzkiego OSP – druhowie Paweł Bejda (poseł na Sejm RP) i Jacek Chudy, w asyście honorowego prezesa zarządu powiatowego dh. Stanisława Zdzisława Bednarka oraz zastępcy komendanta PSP w Łowiczu st. kpt. Arkadiusza Makowskiego.

 

Dokonano też poświęcenia nowego dzwonu na strażnicy oraz jego odsłonięcia. Poświęcili go księża Jerzy Modelewski i Andrzej Kłoszewski, a symbolicznego odsłonięcia dokonali wójt Adam Ruta, sołtys Kalenic Stanisław Lipiński oraz prezes świętującej jednostki dh Zbigniew Sukiennik, który przy odsłonięciu wprawił dzwon w brzmienie.

 

Po oficjalnych przemówieniach gości, zgromadzeni na uroczystości mogli obejrzeć występ uczniów Szkoły Podstawowej w Kalenicach, wśród których jest już spora grupa początkujących strażaków – ochotników.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.