W meczu 2. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych, rozegranym w niedzielę, 2 września 2017 roku,  Pelikan-2004 Łowicz ponownie poniósł porażkę. Tym razem podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego ulegli drużynie Diament / MKS Zduńska Wola 3:4 (3:1).

Nic nie wskazywało na takie zakończenie meczu. Do przerwy łowiczanie dominowali na boisku i zdobyli aż trzy bramki. Mieli nawet szansę na czwartą, gdyby rzut karny wykorzystał Bartosz Tomaszkiewicz w 33. minucie spotkania. Zaczęło się wszystko pomyślnie dla biało-zielonych. W 7. minucie skuteczny strzał na bramkę rywali oddał Tomaszkiewicz wyprowadzając drużynę na prowadzenie. Wprawdzie w 12. minucie goście zremisowali, ale już cztery minuty później Kacper Styszko zdobył kolejną bramkę. Trzeci gol dla Pelikana zdobył Mateusz Gozdowski w 23. minucie gry.

Po przerwie niestety kilka drobnych błędów pociągnęło za sobą lawinę. Przeciwnik wykorzystał nadarzające się okazje i raz za razem umieszczał piłki w bramce Pelikana. Najpierw doprowadził do remisu, a w 65. minucie strzelił gola na wagę trzech punktów.

– W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, ale w drugiej już nie. Popełniliśmy za dużo błędów, zabrakło nieco sił, ale również takiego doświadczenia w tej lidze. Bardzo mi szkoda mojego zespołu, bo fajnie grali, prowadzili 3:1, a skończyło się 4:3, a na pewno chłopcy na to nie zasłużyli – podsumował po meczu trener Kutkowski.

2. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:
MUKS Pelikan-2004 Łowicz – Diament / MKS Zduńska Wola 3:4 (3:1); br.: Bartosz Tomaszkiewicz (7), Kacper Styszko (16) i Mateusz Gozdowski (23) – Michał Frątczak (12), Dominik Rubajczyk (46), Michał Frątczak (60) i Michał Nowakowski (65).
Pelikan: Radosław Chrząszcz – Jakub Wilk, Mateusz Gozdowski, Piotr Strycharski, Filip Marszałek – Michał Holewa, Dominik Kwintal, Aleksander Sokół, Bartosz Tomaszewicz, Filip Stobiecki – Kacper Styszko. Na zmianę wchodzili: Łukasz Pięta – Antoni Knera, Bartosz Wudkiewicz, Mateusz Motyl i Mateusz Wróblewski.

SL SALOS Róża Kutno – UKS SMS Łódź 0:11
WKS Wieluń – UKS AP Piotrków Trybunalski 2:1
KS Kasztelan Żarnów – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:2

1. UKS SMS Łódź (1) 2 6 22-0
2. WKS Wieluń (4) 2 6   4-1
3. UKS AP Piotrków Trybunalski (3) 2 3   4-3
4. KS Kasztelan Żarnów (6) 2 3   4-4