Dwunastoma głosami za przy jednym przeciwnym Rada Gminy Bielawy na sesji 13 czerwca udzieliła wójtowi Sylwestrowi Kubińskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu w roku 2017.

Takim samym stosunkiem głosów przeszła uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy za miniony rok, które przed głosowaniem przedstawiła radnym skarbnik Dorota Kubiak.

Wcześniej, wykonanie ubiegłorocznego budżetu pozytywnie zaopiniowała gminna Komisja Rewizyjna, która złożyła wniosek ws. udzielenia wójtowi absolutorium. Zarówno sprawozdanie za rok 2017, jak i wspomniany wniosek absolutoryjny, zyskały pozytywną opinię Regionalnej izby Obrachunkowej.

Na rok 2017 Gminy Bielawy planowała osiągnięcie dochodów ogółem w kwocie 21.450.451,31 zł, a ich wykonanie wyniosło 21.142.468,59 zł, czyli 98,56 % planu. Wydatki ogółem zaplanowano na poziomie 21.680.541,31 zł, zaś zrealizowano w 96.91 % czyli w kwocie 21.011.071,31 zł.

Niejednogłośna zgoda na kredyt

Na dzisiejszej sesji o wiele gorętsze emocje, niż temat absolutorium, wywołała wśród radnych propozycja zmian do tegorocznego budżetu oraz zaciągnięcia ponad dwumilionowego kredytu, który ma być wykorzystany na sfinansowanie inwestycji drogowych.

Dyskusję na ten temat zrelacjonujemy w gazetowym wydaniu Nowego Łowiczanina, faktem jest, że rada miała twardy orzech do zgryzienia.

Ostatecznie uchwałę kredytową podjęła większością 8 głosów za przy 1 wstrzymującym się i 4 przeciwnych.

Głosowanie nad absolutorium. Fot. EWR
Wójt Sylwester Kubiński dziękuje za udzielenie mu absolutorium. Fot. EWR

16 komentarzy

 1. należący do Jolanty i Tomasza Wojciechowskich to gorsza patologia od tej za moim płotem, bo bardzo wpływowa i doskonale współpracująca z patologią urzędniczo-funkcyjną w powiecie łowickim celem ochrony własnych interesów finansowych!!! Co łączy TOMVET z wójtem UG Bielawy?! Interesy finansowe 🙂 Za każde zabrane z interwencji zwierzątko płaci wójt, ale nie z własnej kieszeni, lecz z kieszeni Podatników. To z UG Bielawy kontaktowała się KPP Łowicz celem zaopiekowania psa-UG Bielawy wskazał TOMVET w ŁOWICZU!!!

 2. 8 marca 2015 złożyłam zeznania w przedmiocie znęcania się nad zwierzętami przez patologie społeczną zamieszkałą za moim płotem i natychmiast poinformowałam o tym i o zabraniu suczki do ochronki Tow.Opieki Nad Zwierzętami w ŁODZI. Na ten moment byłam przekonana, że to zwierzę – suczka, zostało w sposób właściwy zaopiekowane, że nic gorszego od tego, co już przeżyło nie spotka go-NIC BARDZIEJ MYLNEGO PROSZĘ PAŃSTWA, bo ten cały TOMVET, ta tzw. “ochronka dla zwierzaczków”

 3. ..zapewne wcale nie spóźniona do praca i usiadła sobie przy biurku dokładnie za moimi plecami i po chwili nie proszona! z tej dogodnej dla siebie pozycji zaczęła przeszkadzać mi w składaniu zeznań, które przyjmował ode mnie siedzący na przeciwko mnie policjant, pouczając mnie co chwila zza MOICH PLECÓW, wręcz z uporem kataryniarza! o sankcjach za składanie fałszywych zeznań! FAKT-regułkę POUCZENIA perfect opanowała, aż w końcu i ja musiałam panią funkcjonariuszkę o czymś pouczyć i wtedy nagle przestało być miło, niedzielnie i weselnie i dobrze, bo nie za to pobierają wynagrodzenia!

 4. był TYLKO JEDEN funkcjonariusz na posterunku przy rozluźniającej mięśnie twarzy muzyce i wcale nie spieszył się – może liczył, że znudzona oczekiwaniem zrezygnuję ze złożenia zeznań? na ten moment bez znaczenia, w końcu jednak znalazł DRUK do spisania ręcznie zeznań i udało mi się złożyć, ale bardzo krótkie zeznania z uwagi na brak czasu utraconego przez DRUKU poszukiwania, a jeszcze w trakcie składania przeze mnie tych krótkich zeznań pojawiła się nagle jakaś żeńska wersja funkcjonariusza w mundurze-pani funkcjonariuszka..

 5. POSTERUNEK Policji z ŁOWICZA w Bielawach całkiem inny od tych, które znam, bardzo regionalny, bo na ścianach i szafkach wszystkie święta kościelne plus folklor łowicki oraz urlopowa “riviera” funkcjonariuszy z okolica i świat, a wszystko to tonące w stercie pożółkłych druków; druki tu, druki tam-wszędzie jakieś druki, jak w drukarni, niestety poszukiwania druku do spisania moich zeznań zmarnowały w znacznym stopniu mój i poszukującego druku funkcjonariusza czas..

 6. .. i poinformowałam funkcjonariuszy i lek.weterynarii, że gdyby tak chcieli zrobić, to ja jestem przeciwna i jestem w stanie sama zaopiekować się tym biednym zwierzęciem-jadła mi z dłoni, patrzyła się na mnie, kiedy mało delikatnie!! badał ją (przewracał, obracał, macał, itp.) lekarz weterynarii; zapewniono mnie wówczas, że suczka nie zostanie uśpiona, po czym skierowano mnie do najbliższej siedziby KPP w Bielawach celem złożenia pisemnych zeznań, co uczyniłam w trybie natychmiastowym. Była niedziela 8 marca 2015, posterunek w Bielawach istna sielanka..

 7. który pojawił się po ok. 2 godzinach i po zbadaniu suczki stwierdził, że koniecznym jest zabranie jej do lecznicy. Do tego momentu wszystko przebiegało, jak należy-2 funkcjonariuszy z KPP i dyżurny lek.weterynarii zadecydowali, że koniecznym jest zaopiekowanie się suczką w bezpiecznym dla niej miejscu, i suczka została zabrana w “bezpieczne miejsce” do TOMVET w ŁOWICZU, ..a funkcjonariusze pouczyli mnie, że mogę zadzwonić do ochronki TOMVET i zapytać o stan zdrowia suczki, bo miałam jakieś.. dziwne przeczucie-obawę, że zechcą ją uśpić z uwagi na skrajne wycieńczenie, ..

 8. zadzwoniłam do KPP ŁOWICZ I PRZEDSTAWIŁAM PROBLEM – był 8 MARCA 2015, NIEDZIELA I DZIEŃ KOBIET, ALE DYŻURNY, KTÓRY ODEBRAŁ ODE MNIE TELEFON ZACHOWAŁ SIĘ JAK TRZEBA, bo wysłał do mnie patrol (2 funkcjonariuszy), a następnie z tymi funkcjonariuszami poczekałam na przyjazd dyżurnego lek.weterynarii, …

 9. nieoczekiwanie przyspieszają, bo 8 marca rano jeden z piesków-suczka cudem ucieka z zamknięcia i wycieńczona, owrzodzona i krwawiąca pojawia się na schodach przed moimi drzwiami-zdjęcie tej suczki powala z nóg najtwardszego! Dosłownie skóra i kości i wielkie, błagające! oczy.., stulone uszy.., przyszła do mnie po ratunek, po pomoc i ja naiwna sądziłam, że pomogę temu zwierzęciu zgłaszając sprawę do organów ścigania – NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!! Wzięłam suczkę do domu i zaopiekowałam się nią, niestety drugi piesek nadal pozostawał u tej “matki Polki” zza płota

 10. I od tego momentu dopiero zaczyna się opowieść o skandalicznej i niestety śmiertelnej w skutkach dla 2 zwierzaków korupcji funkcyjno-urzędniczej w powiecie łowickim, woj.łódzkie 🙁 Jest początek roku 2015.., 7 marca 2015 wysyłam pismo z prośbą o interwencję do Łódzkiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, bo mam już pewność, że psom dzieje się straszna krzywda-otrzymuje natychmiast pozytywną odpowiedź. Jednak wydarzenia..

 11. ..sąsiada z wyglądu człekokształtnego, a na dodatek rodzaju żeńskiego?! jak nazwać z wyglądu kobietę, matkę 2 córek, która w samo południe upalnego dnia przywiązuje łańcuchem od krowy psa na środku podwórka bez wody i kawałka cienia do ciężkiego pługa, a sama znika na godziny?! jak nazwać kobietę, matkę 2 córek, która maleńką suczkę zamyka na środku podwórka w drewnianej skrzynce po ogórkach, a na skrzynce kładzie wielokilogramowy kamień, po czym SAMA wyjeżdża na kilka dni zostawiając to zwierzątko w skrzynce pod kamieniem?!

 12. 26 lutego 2015 po długiej nieobecności przyjechałam na moją posesję w m.Sobocka Wieś 15 w gm.Bielawy, pow.ŁOWICZ. Po sąsiedzku od strony m.Sobota zamieszkuje patologia społeczna, która od zawsze sprawiała problemy sąsiadom i od zawsze znęcała się nad psami! Na wsi krowa ważniejsza od psa czy kota, bo daje mleko, no dobrze-nawet to rozumiem, ale jak nazwać sąsiada, który zamknął psa w ciemnym i zimnym pomieszczeniu bez jedzenia i wody, by ten zdechł w takich warunkach z głodu?!

 13. .. ponieważ macie taką KPP i taką PR, jak w Łowiczu. Fakty są porażające-nie spodziewam się żadnych pozytywnych działań ze strony organów ścigania w powiecie łowickim, a dlaczego, to te organa wiedzą najlepiej! Ponieważ wszyscy urzędnicy/funkcyjni są dla Obywateli/Podatników/Mieszkańców Powiatu Łowicz i pobierają wynagrodzenia, często bardzo wysokie z podatków!!! to w interesie Mieszkańców Gminy i Powiatu leży również ukrócenie tej korupcji!!! i dbałość o to, by budżet był właściwie zagospodarowany!!!

 14. ..a wszystko to, Szanowni Mieszkańcy Gminy Bielawy i Powiatu Łowicz – Podatnicy!!! ma miejsce za Wasze pieniądze-te pieniądze, które zarabiacie ciężką, mozolną pracą, bo większość Podatników gminy Bielawy to Rolnicy! ale Mieszkańcy Miasta Łowicz również pracują ciężko w innych zawodach. Za Wasze pieniądze skorumpowani urzędnicy, tacy jak wójt UG Bielawy, szefowa PINB w Łowiczu, “ślepe” panie z SKO Skierniewice robią, co im się żywnie podoba, bo działają w doskonale zorganizowanym UKŁADZIE KORUPCYJNYM i czują się-i tu całkowicie słusznie! absolutnie bezkarni..

 15. Temat korupcji: dorabianie papierków do samowoli budowlanych wespół zespół z naszą drogą, ale wyłącznie w utrzymaniu PINB w Łowiczu, również mgr inż. Zofią Więcław i nieocenionymi wprost w udzielaniu wsparcia/pomocy w tej dziedzinie 😉 mocno cierpiącymi na niezdiagnozowaną jeszcze 😉 okresową ślepotę paniami z SKO w Skierniewicach 🙂 Rzecz zaczyna się w 2015 roku w m.Sobocka Wieś w gm.Bielawy, a powiecie Łowicz…

 16. No niestety, ale mam przykrą wiadomość dla Radnych Gminy Bielawy-osobiście złożyłam zeznania p-ko wójtowi UG Bielawy mgr inż. Sylwestrowi Kubińskiemu o wszechobecną w urzędzie gminy Bielawy KORUPCJĘ; pewien odłam tej sprawy trafił do PR w Łowiczu. Dodam, ze jest to korupcja wyjątkowo bezczelna i równie chamska. Mieszkańcy powiatu-Podatnicy nie zasługują na takich skorumpowanych urzędasów, jak Kubiński, Małecka vel Morawska, Błaszczyk, etc. etc.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.