Pogoda sprzyja pracom przy adaptacji pałacu Jabłońskich w Głownie na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wznoszeniu w jego sąsiedztwie budynku terapii zajęciowej.

Budynek terapii zajęciowej, stan na 20 października 2017. Fot. EWR

Postępy na palcu budowy widać co dnia. Dziś, 20 października, na posesji równocześnie toczą się prace zarówno w pałacu, jak i na budowie nowego obiektu, którego ceglane mury są akurat okładane płytami.
Inwestycję realizuje wyłoniona w miejskim przetargu firma Tom-Bud z Domaniewic, która rozpoczęła prace w sierpniu br., a zgodnie z umową z miastem powinna zakończyć je do 30 listopada.
Adaptacja pałacu na potrzeby ŚDS obejmuje gruntowny remont, a wręcz przebudowę jego wnętrz, w wyniku której uzyskany zupełnie zostanie nowy podział przestrzeni, włącznie z ze zmianą układu łazienek. Wszystko to wymaga przebudowania instalacji elektrycznej i sanitarnej, wybudowania przyłącza gazowego itp.
Budynek terapii zajęciowej z każdym dniem nabiera charakteru. Po wejściu wspartym na kolumnach i dwuspadowym dachu widać już, że jego bryła stylem będzie nawiązywała do architektury głównego obiektu na posesji, czyli pałacu, w którym docelowo toczyć się będzie zwykłe życie ŚDS-u. Tam bowiem, na parterze znajdować się będzie sala główna domu, jadalnia i kuchnia z wyodrębnioną zmywalnią, dwie sale zajęć oraz pokój psychologa i łazienki, a na piętrze – zaplecze biurowo-administracyjne placówki. W nowo wznoszonym budynku terapii będą znajdowały się dwie sale o powierzchni 53 m2 i 41 m2 i łazienki, jak również kotłownia (na kocioł gazowy) z osobnym wejściem.
Inwestycja, której koszty wyniosą ogółem 1.250.000 zł brutto jest dotowana przez PFRON kwotą 350 tys. zł i przez Budżet Państwa kwotą 700 tys. zł.

Teren budowy, stan na 20 października 2017. Fot. EWR

Komentowanie nie jest możliwe.