– Co roku w wakacje ilość pobieranej krwi spada, obecnie do punktu w Łowiczu zgłasza się zamiast 20 osób, tylko 7 – 8. To duża różnica. – powiedziała nam szefowa biura oddziału PCK w Łowiczu Jolanta Głowacka.

Pobór krwi pod marketem Intermarche w Łowiczu. fot. tb
Pobór krwi pod marketem Intermarche w Łowiczu. fot. tb

Organizacja od lat współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, które w ostatnich tygodniach wyraźnie odczuło spadek ilości dostarczanej do niego krwi z punktów poboru nie tylko w Łowicza, ale z innych na terenie województwa.

Głowacka, powiedziała nam, że sytuacja powoli zbliża się do kryzysowej, gdy może się okazać, że wobec zapotrzebowania na krew wynikającą ze zdarzeń losowych, w których zagrożone jest ludzkie życie, nie będzie można wykonywać planowych operacji.

Głowacka apeluje więc do krwiodawców z terenu Łowicza i powiatu łowickiego o oddawanie krwi w jedynym punkcie poboru na terenie Łowicza, w prywatnej przychodni lekarskiej przy ul. Powstańców 37, w każdy poniedziałek w godzinach 9. – 11.

1 komentarz

  1. niech punkt otwarty będzie w piątek, wtedy jest najwięcej chętnych. Niestety trzeba jechać do Kutna, Łodzi czy warszawy, bo punkt w Skierniewicach jest zamknięty również.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.