Na placu budowy centrum handlowego Premium Park Łowicz odnaleziono arsenał broni pochodzącej z czasów II wojny światowej.

fot.Marcin Kucharski
fot.Marcin Kucharski

Na broń natknęli się dzisiaj, 25 kwietnia w godzinach przedpołudniowych pracownicy firmy WPW Invest, którzy na terenie dawnej jednostki wojskowej budują centrum handlowo-usługowe.

Nawet ponad 100 sztuk zardzewiałej broni znaleziono przy ogrodzeniu od strony ul. Broniewskiego – tuż przy chodniku. Jeden z pracowników wykopał ją koparką. – Nabrałem na łyżkę, p…ąłem obok i tak leży. Wezwana została policja, bo nie wiadomo co to jest – mówił nam.

– Według mnie jest to skład broni z czasów całej II wojny światowej. Myślę, że zostało to zarekwirowane przez Niemców i zakopane. Uciekając stąd nie zdążyli zabrać – ocenia Piotr Marciniak, prezes łowickiego Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty. Teren zabezpiecza policja, nie jest wykluczone, że wezwany zostanie też patrol saperski.

Jak ustaliliśmy na miejscu, nie jest to pierwsze tego typu znalezisko na terenie po dawnej jednostce. W marcu w innym miejscu wykopane zostały stare granaty. Miejsce wtedy też zabezpieczał patrol saperski.

8 komentarzy

  1. Okejos,na allegro absolutnie nie ale Ty do swojego muzeum chętnie przytulisz za darmochę co nie ?;)

  2. Mam nadzieję że to znalezisko trafi na ekspozycję do muzeum gdzie jest jego miejsce.

  3. Tylko oderwani od rzeczywistości funkcjonariusze państwowi mogą to górę złomu uznać za broń. Ale jest co robić i kwity idą w ruch!

  4. Bardzo ciekawe znalezisko. Mam nadzieję, że nie trafi na allegro :/

  5. Czy legslna jest publikacja wizerunku osób bez ich zgody? Pytam z ciekawości:)

  6. no to konserwator zabytków będzie miał czyszczenia i liczenia , gorsze stany są zabierane przez policje bo uznają że to zabytek……no i kontekst też jest !

  7. Eee no fajne trafienie – kupa broni faktycznie, ciekawe jaka historia się za tym kryje?

  8. Chyba kupa złomu, a nie arsenał broni 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.