Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj, 30 listopada przed godziną 1. w nocy na autostradzie A2 w rejonie węzła „Łowicz” w okolicach Łyszkowic.

Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice
Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice

Autostrada w kierunku Warszawy była całkowicie zablokowana do godziny 5 z minutami.

Z ustaleń policji wynika, że samochód osobowy zderzył się z dwoma ciężarówkami marki MAN i Scania.

Kierowca (40-letni mieszkaniec Żyrardowa) oraz pasażer (59 lat) ze zniszczonego wyniku wypadku samochodu osobowego Ford Mondeo mogą mówić o dużym szczęściu, wyszli bowiem z wypadku prawie bez szwanku.

Zostali zabrani do szpitala na badania, ale tam – po przeprowadzeniu badań – okazało się, że muszą być hospitalizowani – nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zdarzenie więc zakwalifikowane zostało więc jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem.

Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice
Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice

Z ustaleń policji wynika, że kierujący Fordem 40-latek jechał pasem włączania się na autostradę i uderzył w tył stojącego na końcu tego pasa samochodu ciężarowego MAN, który uległ awarii. Ford się od niego odbił i wjechał na prawy pas ruchu, na którym został uderzony przez samochód ciężarowy Scania.

Strażacy wydobyli mężczyzn ze zniszczonego Forda i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna z Łyszkowic, Czatolina, strażacy zawodowi z Łowicza, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Na czas usuwania samochodów oraz pozostałości po nich na drodze policja wyznaczyła objazdy.

1 komentarz

  1. Witam.Muszę trochę sprostować nie do końca tak było poniewaz ja jestem tym kierującym. Jadąc w kierunku Warszawy notorycznie samochody dostawcze widząc , że zbliża się z większą prędkością pojazd zjeżdżają na lewy pas zmuszając do gwałtownego hamowania ja mając taka sytuację chciałem wyprzedzić pojazdy pasem wlączającym do ruchu .Okazało się że stała tam ciężarówka na czeskich tablicach bez trójkąta i świateł awaryjnych . W wyniku czego miałem mało czasu na reakcję i doszło do kolizji mogę umieścić filmik z rejestratora. .
    Podpisując mandat zrobiłem największy błąd.
    40 latek z Żyrardowa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.