Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj, 30 listopada przed godziną 1. w nocy na autostradzie A2 w rejonie węzła „Łowicz” w okolicach Łyszkowic.

Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice
Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice

Autostrada w kierunku Warszawy była całkowicie zablokowana do godziny 5 z minutami.

Z ustaleń policji wynika, że samochód osobowy zderzył się z dwoma ciężarówkami marki MAN i Scania.

Kierowca (40-letni mieszkaniec Żyrardowa) oraz pasażer (59 lat) ze zniszczonego wyniku wypadku samochodu osobowego Ford Mondeo mogą mówić o dużym szczęściu, wyszli bowiem z wypadku prawie bez szwanku.

Zostali zabrani do szpitala na badania, ale tam – po przeprowadzeniu badań – okazało się, że muszą być hospitalizowani – nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zdarzenie więc zakwalifikowane zostało więc jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem.

Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice
Wypadek na A2, fot. OSP Łyszkowice

Z ustaleń policji wynika, że kierujący Fordem 40-latek jechał pasem włączania się na autostradę i uderzył w tył stojącego na końcu tego pasa samochodu ciężarowego MAN, który uległ awarii. Ford się od niego odbił i wjechał na prawy pas ruchu, na którym został uderzony przez samochód ciężarowy Scania.

Strażacy wydobyli mężczyzn ze zniszczonego Forda i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna z Łyszkowic, Czatolina, strażacy zawodowi z Łowicza, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Na czas usuwania samochodów oraz pozostałości po nich na drodze policja wyznaczyła objazdy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *