W sobotę, 30 grudnia 2017 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu rozegrany został już po raz trzeci Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa UKS Korabka Łowicz. Wśród czterech rywalizujących drużyn najlepszą okazał się, ŁAGS Awanturnik i w  ręce zawodników tej drużyny trafił puchar.

Fot.: Paweł A. Doliński.

W zawodach oprócz wspomnianej zwycięskiej drużyny, w skład której weszli nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół łowickich i powiatu łowickiego, wystartował zespół UKS Korabka Łowicz, KS Stal Głowno i Skierniewicki Węgiel Skierniewice. Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z każdym”, czyli każda drużyna rozegrała trzy spotkania. „Pojedynki” między drużynami były bardzo emocjonujące, ale wyzwalały dużo pozytywnej energii.

W pierwszym podejściu Awanturnik rozpoczął od wygranej ze Stalą Głowno, pokonując rywala 2:1. Drugi mecz nie ułożył się po ich myśli i przegrali ze Skierniewickim Węglem 1:2, ale w starciu z Korabką okazali się skuteczniejsi i zakończyli mecz w dwóch setach. Mniej szczęścia mieli siatkarze Korabki, którzy wygrali tylko jedno spotkanie ze Skierniewicami i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w turnieju. Na drugim podium stanęła ekipa Stali Głowno, a trzecią pozycję wywalczyli skierniewiczanie.

Oprócz pucharów dla drużyn, które wręczał prezes UKS Korabka Łowicz, Zbigniew Gronczewski, przyznawane były wyróżnienia indywidualne w pięciu kategoriach: tytuł fair-play otrzymał Patryk Milczarek (UKS Korabka Łowicz), najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Robert Kowalski (ŁAGS Awanturnik Łowicz), najlepszym atakującym okazał się Adrian Janicki (KS Stal Głowno), tytuł najlepszego zagrywającego otrzymał Damian Janicki (KS Stal Głowno), zaś najlepszym zawodnikiem rozgrywającym został uznany Mateusz Antoszewski (Skierniewicki Węgiel).

Każdy zawodnik, który stanął na podium otrzymał pamiątkowy medal.

– Dla mnie osobiście MVP turnieju był Łazek (Zbigniew Łaziński – przyp. red.), który rewelacyjnie zagrał dwa pierwsze mecze i w bloku, i w ataku. Na rozegraniu doskonały był Piachu (Tomasz Piasecki – przyp. red.). Obydwaj zasługują na zdecydowaną pochwałę, mimo tego, że w całym turnieju najlepszym zawodnikiem został uznany Robert Kowalski, grający na pozycji atakującego. Patrząc z boku, widać jednak ogrom pracy wykonanej przez chłopaków. Dla Awanturnika był to świetny rok, gdyż wygraliśmy już czwarty turniej w tym składzie. Pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy w maju w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Sulechowie, we wrześniu wygraliśmy Puchar Polski Nauczycieli w Supraślu, a w listopadzie zajęliśmy pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turniej ZNP w Głownie. Zastanawialiśmy się nad udziałem w tym turnieju ze względu na wysoki poziom rozgrywek, przecież Stal Głowno to III liga, Skierniewicki Węgiel to drużyna, która wygrywała  mistrzostwa na terenie Łowicza i Skierniewic oraz numer jeden Łowicza – Korabka. Zgłaszając się do turnieju mieliśmy nadzieję może na trzecie miejsce, a tu sukces. Gratuluję chłopakom zaangażowania i woli walki – podsumował prezes Wojciech Florczak, ŁAGS Awanturnik Łowicz.

III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa UKS Korabka Łowicz:
KS Stal Głowno – Skierniewicki Węgiel Skierniewice 2:1 (21:15, 21:23, 15:13)
UKS Korabka Łowicz – Skierniewicki Węgiel Skierniewice 2:1 (21:13, 19:21, 15:8)
ŁAGS Awanturnik Łowicz – KS Stal Głowno 2:1 (29:27, 13:21, 15:13)
Skierniewicki Węgiel Skierniewice – LAGS Awanturnik Łowicz 2:1 (16:21, 21:18, 18:16)
UKS Korabka Łowicz – KS Stal Głowno 0:2 (14:21, 14:21)
UKS Korabka Łowicz – LAGS Awanturnik Łowicz 0:2 (19:21, 9:21)

1. LAGS Awanturnik Łowicz 3 6 5-3
2. KS Stal Głowno 3 6 5-3
3. Skierniewicki Węgiel Skierniewice 3 4 4-5
4. UKS Korabka Łowicz 3 2 2-5


Łowicka Amatorska Grupa Siatkówki Awanturnik Łowicz:
Wojciech Florczak (kapitan), Tomasz Piasecki, Zbigniew Łaziński, Robert Kowalski, Bartłomiej Pakowski, Tomasz Piwowarski, Cezary Dołowiec i Maciej Kolos.

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

3 komentarze

  1. DLA AUTORA JEST OBOJĘTNE CO PISZE- MOGĄ BYĆ BZDURY NAWET JAK WSKAZUJESZ BŁĘDY I TAK NASTĘPNYM RAZEM BĘDZIE TO SAMO!!!

  2. Nazywam się Zbigniew Gronczewski i jestem bardzo przywiązany do swojego nazwiska

    • Renata Kucharska

      Błąd poprawiony. Przepraszamy (Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi – jak powiedział Napoleon Bonaparte :))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.