Przed godziną 12.00, pracownicy działu wodociągowo-kanalizacyjnego Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu rozkopali nawierzchni ulicy Nadbzurzańskiej za pierwszym łukiem drogi (przy PZMot) jadąc w kierunku ul. Warszawskiej. Powodem jest awaria na sieci wodociągowej.

ŁOWICZ. Usuwanie awarii wodociągowej na ul. Nadbzurzańskiej.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, po wykonaniu głębokiego wykopu okazało się, że rozszczelnieniu uległa zasuwa przyłącza wodociągowego do jednej z posesji. Awarii nie uda się dziś usunąć, stanie się to najwcześniej w dniu jutrzejszym, ze względu na konieczność zabezpieczania materiałów oraz zaangażowanie pracowników przy usuwaniu poprzedniej awarii – na os. Dąbrowskiego, o której pisaliśmy tu. Tam rozszeczelnienie wodociągu pozbawiło wody dwa bloku nr 20 i 21, a obecnie w sąsiedztwie ujawniono kolejną awarię najprawdopodobniej elementu zasuwy, przez co nie można jej w pełni otworzyć. Dlatego, choć bloki odzyskały już zasilanie w wodę, ma ona niskie ciśnienie.

Wykop w pasie jezdni ul. Nadbzurzańskiej zostanie zabezpieczony, przez wypełnienie ziemią i kruszywem oraz oznaczony znakami ostrzegawczymi. Kierowcy, zwłaszcza jadący w kierunku ul. Warszawskiej powinni w tym rejonie zachować ostrożność.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.