Dwaj mężczyźni – pilot i pasażer ponieśli śmierć na miejscu w wypadku lotniczym do którego doszło na polach między Nieborowem a Bobrownikami, w okolicach lotniska w Nieborowie. Do wypadku doszło dzisiaj, 31 maja około godz. 10. 

Jak nam powiedział obecny na miejscu komendant PSP w Łowiczu st. bryg. Jacek Szeligowski, samolot uległ całkowitemu uszkodzeniu, ale nie stanął w płomieniach.

Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon dwóch osób, ale ich personalia nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Żona pasażera była obecna na miejscu zdarzenia, ale nie pozwolono jej podejść do wraku. W wyniku szoku zasłabła i pogotowie udzielało jej pomocy.

Służby dochodzeniowe nie pozwoliły na wydobycie ofiar do momentu, aż przeprowadzą swoje czynności. A te prowadzić będzie prokuratura oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Straż prowadzi przeczesywanie terenu w promieniu 1 km od miejsca wypadku, pod kątem elementów, które mogą mieć związek z wypadkiem.

Na miejscu nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przed wypadkiem od samolotu oderwało się skrzydło. Pasażer awionetki miał 38 lat, a lot otrzymał w prezencie urodzinowym. Pilot miał lat 42.

Aktualizacja

Oficjalnie podano, że pilot miał 43 lata i jednocześnie był właścicielem samolotu, pasażer miał lat 48. Oboje byli mieszkańcami Warszawy.

12 komentarzy

 1. Czy pilot miał licencję na ten typ samolotu ? I podczas jakiego manewru doszło do katastrofy.

 2. Ta awionetka latała nad moim domem codziennie….nawet kilka razy w ciągu dnia…. wczoraj przejeżdżałam obok lotniska… łza zakręciła się w oku… tam tak pusto, wszystko zamknięte..nic sie nie dzieje….zgasło…. a brakuje tej codzienności…

 3. ja niedaleko mieszkam czyli w bednarach . Przysyłam dla rodziny wyrazy współczucia.

 4. Arkadiusz Lew – Kiedrowski,członek zarządu abc data

 5. Ksinzok

  Tragedia. Łowicz składa wyrazy współczucia.

 6. W niektórych aeroklubach jest zasada w Boże Ciało się nie lata .Wyrazy wspólczucia do rodziny .Pokój ich duszy

 7. Polszczyzna

  OBAJ – bo dwóch mężczyzn

 8. “Obydwaj” byli, nie “oboje”

 9. Katarzyna

  Tragedia….prezent jeszcze..

 10. To fakt..czasami bardzo nisko latają..

 11. Niech jeszcze niżej nad domami latają

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.