Za sprawą bardzo dużej liczby uczestników i sponsorów, tegoroczna gala konkursu na Księżankę i Księżaka Roku 2017 ma szansę odnieść duży sukces. Swoje uczestnictwo w zabawie potwierdziło już 15 młodych osób i 20 sponsorów. Wybory odbędą się już w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 17 w Łowickim Ośrodku Kultury. 

Fot. Włodzimierz Gala

Jak powiedział nam Michał Zalewski z łowickiego ratusza, chęć udziału w zabawie potwierdziło 9 dziewcząt i 6 chłopaków, w wieku od 17 do 26 roku życia. Dzięki staraniom miejskiego biura promocji udało się pozyskać też rekordową liczbę sponsorów, których w tym roku jest aż 20. Wszyscy działają w lokalnych przedsiębiorstwach i organizacjach. Dla uczestników przygotowali atrakcyjne nagrody. Ufundowany przez ratusz, skrojony na miarę wełniak, kolacje, spływ kajakowy, udział w pokazie mody i nagrody finansowe – to tylko niektóre z nich.

Galę poprowadzi znany gawędziarz ludowy Eligiusz Pietrucha. Zanim jury wyłoni reprezentacyjną parę Ziemi Łowickiej odbędzie się kilka konkurencji, które będą polegały na prezentacjach w koszulkach promocyjnych miasta, strojach wieczorowych i ludowych, a także na konkursie wiedzy o Łowiczu. 

Na gali mile widziana jest liczna widownia, która wybierać będzie Księżankę i Księżaka Publiczności. Przerwy w konkurencjach wypełni występ grupy artystycznej „Roma”, która zaprezentuje program folklorystyczny i cygański. W kolejnej odsłonie wystąpi ubiegłoroczna Księżanka Roku 2016 Weronika Mońka z zespołem.

Wstęp jest wolny, warto przyjść, bo będzie się działo! 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.