Przebudowę infrastruktury pasażerskiej oraz modyfikację otoczenia stacji kolejowych, m.in w Głownie i Strykowie planuje PKP PLK. W niedalekiej przyszłości planowane prace mają doprowadzić do budowy tzw. węzłów multimodalnych, ułatwiających przesiadkę z pociągu do innego środka transportu.

W Głownie i Strykowie, gdzie budynki dworcowe zmodernizowano w poprzednich latach, zakres prac obejmował będzie montaż kładek dla pieszych oraz stworzenie trzynastu nowych miejsc parkingowych (w tym także dla osób niepełnosprawnych) w każdej z miejscowości. Dodatkowo, na terenie stacji staną nowe wiaty rowerowe.

Ewentualna modernizacja z pewnością ucieszy mieszkańców głowieńskiej Zabrzeźni, którym umożliwi bezpieczne i o wiele krótsze niż dotychczas przejście na perony od strony ul. Topolowej.

Dodajmy, że projekt na budowę węzłów multimodalnych obejmuje także przebudowę stacji Zduńska Wola oraz stworzenie przystanku pod nazwą Pabianice-Północ. Całościowa wartość zamówienia wynosi prawie 20 milionów złotych.

5 komentarzy

 1. Wreszcie.

  • Na razie to jeszcze nie widać żadnej różnicy w porównaniu z tym co było 10, i więcej, lat temu. Też były różne plany. Poczekajmy na efekty.

 2. Zainteresowany

  Dobra wiadomość.
  Czy oprócz przejścia, przebudowa mogłaby iść w kierunku umożliwienia połączeń np. z Warszawą?

  Swoją drogą może udałoby się zainstalować w Głownie rower wojewódzki? Biorąc po uwagę ilość rowerów zaparkowanych na stacji, mogłoby mieć to sens.

 3. Czy ktoś wie coś bliżej na temat terminów?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.