W Zespole Szkół nr 1 im. Romualda Cebertowicza trwają prace remontowe. W ramach modernizacji przewidziano wymianę systemu centralnego ogrzewania, kompleksową renowację oświetlenia oraz budowę boiska szkolnego wraz z bieżnią.


Remont na terenie placówki rozpoczął się już na przełomie kwietnia i maja, jednak ze względu na prowadzone w tym miejscu do czerwca zajęcia lekcyjne, większość prac można przeprowadzać dopiero w wakacje.


Warto podkreślić, że na boisko z prawdziwego zdarzenia “Cebertowicz” czekał najdłużej ze wszystkich miejskich placówek oświaty – ponad 30 lat. Dotychczasowy obiekt przyszkolny nie spełniał swojej funkcji, a po kontroli sanepidu wydano oświadczenie, iż nie może być on użytkowany.

Termin oddania do użytku nowego boiska przypada na koniec sierpnia, jednak prace są już mocno zaawansowane, niewykluczone więc, że uda się je zakończyć miesiąc przed terminem.

Wspomniana modernizacja ma poprawić funkcjonalność szkoły oraz jej wizerunek zewnętrzny. Władzom placówki zależy na tym, by mogła być ona postrzegana jako nowoczesna.

Więcej na ten temat przeczytasz w “Wieściach z Głowna i Strykowa” 12 lipca.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.