Jest akceptacja Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Łodzi dla propozycji burmistrza Żychlina Grzegorza Ambroziaka, który chce pokryć koszty budowy sygnalizacji aktywnej na skrzyżowaniu ulicy Marchlewskiego z Narutowicza.

Po interwencji burmistrza WZD przychyla się do propozycji włodarza Żychlina, który na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Marchlewskiego chce zbudować aktywną sygnalizację świetlną. Fot. Dorota Grąbczewska

Sygnalizacja aktywna to rodzaj sygnalizacji ostrzegawczej dla kierowców. Pulsujące żółte światło w najnowszych rozwiązaniach jest wyświetlane tylko wówczas, gdy w rejonie przejścia dla pieszych pojawi się pieszy, wykrywany przez czujnik radarowy.

– Właśnie przygotowujemy odpowiedź do burmistrza Żychlina, że akceptujemy jego propozycję – mówił nam Marcin Nowicki, rzecznik Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Łodzi. – Teraz musimy zastanowić się nad sprawami organizacyjnymi całego przedsięwzięcia. Wybrać rodzaj sygnalizacji aktywnej, gdyż są różne typy itp. Będziemy o szczegółach rozmawiać z burmistrzem.

Decyzja WZD w Łodzi to konsekwencja ostatniego pisma Grzegorza Ambroziaka, które zostało wystosowane do Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego, któremu WZD podlega. Wcześniej kilkukrotnie burmistrz zwracał się bezpośrednio do zarządu WZD w Łodzi.

Sygnalizował rozwiązania, które miałyby poprawić bezpieczeństwo na drogach wojewódzkich przebiegających przez Żychlin.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. Jenny_wala

    Ruch w Żychlinie – potężny. To nie ma już na co wydawać pieniędzy??? Czy chodzi tylko o to żeby Żychlin tez miał Sygnalizację???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.