Zarówno prokuratura, jak i adwokat 27-letniego mieszkańca Łowicza skazanego za zabicie szczeniaka rozważają złożenie apelacji od wyroku.

Czy apelacje zostaną złożone okaże się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Proces w Sądzie Rejonowym w Łowiczu
Proces w Sądzie Rejonowym w Łowiczu, fot. arch NŁ

– Otrzymaliśmy uzasadnienie wyroku i dopiero będziemy analizować je pod kątem złożenia apelacji – dowiedzieliśmy się od prokurator rejonowej w Łowiczu Magdaleny Bursy. Apelację rozważa również obrońca Marka P.

Sąd Rejonowy w Łowiczu wydał wyrok w sprawie 26 kwietnia. Sędzia Magdalena Piwowarczyk zastosowała karę łączoną, skazując oskarżonego Marka P. na 3 miesiące pozbawienia wolności oraz 6 miesięcy ograniczenia wolności z pracami społecznymi w wymiarze 30 godzin, a także konieczność wpłacenia 2.000 zł na rzecz Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierzą i zakaz posiadania zwierząt na 6 lat. Ma też ponieść koszty procesowe w wysokości 925,67 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura chciała, by mężczyzna trafił do więzienia na 10 miesięcy.
Do przestępstwa doszło 18 listopada ubiegłego roku w bloku na os. Starzyńskiego.

Pijany 27-latek po powrocie z pracy, zastał w mieszkaniu szczekającego szczeniaka, który należał do mieszkającej z nim narzeczonej.

Pies zanieczyścił odchodami pomieszczenie, co Marka P. zdenerwowało na tyle, że kilkakrotnie rzucił psem o podłogę w wyniku czego zwierzę zdechło.

Proces w Sądzie Rejonowym w Łowiczu
Proces w Sądzie Rejonowym w Łowiczu, fot. arch NŁ

3 komentarze

  1. Popieram stanowisko prokuratury. Dobrze byłoby potraktować go tak samo, jak on psa. Jeżeli nie rozumie, co popełnił, powinien być zamknięty w zakładzie. Następnym razem zabije człowieka.

  2. Popieram stanowisko prokuratury!To ze skonczyl szkole dla usmiechnietych nie znaczy ze moze bestialsko pozbawiac zycia najlepszego przyjaciela czlowieka.Dolozyc tej bestii,bo inaczej nie mozna nazwac tej istoty!

  3. 3 m-ce i 2 tysiące złotych ? Bardzo niska kara za zwyrodnialstwo. Nie sądzę, żeby czegoś go nauczyła …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.