Nie udało się wyłonić mistrza ortografii 16. edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, którego organizatorem jest I LO w Łowiczu. Byli jednak licealiści, którym do bezbłędnego napisania dyktanda zabrakło naprawdę niewiele.

W tym roku do konkursu przystąpiło 32 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tekst dyktanda, poruszający problematykę uczciwości, a dokładniej tego, dlaczego nie warto ściągać na sprawdzianach i jakie konsekwencje może to mieć w przyszłym życiu, napisali oni 7 listopada.

Dzisiaj, 7 grudnia, konkurs został podsumowany. Niestety nie udało się wyłonić mistrza ortografii, a przypomnijmy że warunkiem otrzymania tego tytułu jest napisanie dyktanda nie robiąc, ani jednego błędu. Jak mówiła Beata Bończak, w tym roku uczniom najwięcej trudności sprawiła interpunkcja.

Nagrody w tym konkursie otrzymali Aleksandra Jurkiewicz i Katarzyna Wojciechowska z I LO oraz Mateusz Jagiełło z II LO, którzy nie popełnili błędów ortograficznych. O tym, kto dostał wyróżnienia i jak licealiści ocenili stopień trudności dyktanda napiszemy w NŁ.

Jako ciekawostkę przypominamy, że w poprzednim roku udało się wyłonić mistrza ortografii, o czym pisaliśmy tutaj: http://lowiczanin.info/w-i-lo-udalo-sie-wylonic-mistrza-ortografii/

Komentowanie nie jest możliwe.