Dziś, 8 stycznia pracownicy działu wodociągowo-kanalizacyjnego Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu będą mieli sporo poważnej pracy. Mimo mrozu będą zmuszeni usunąć trzy awarie wodociągowe.

Łowicz. Awaria wodociągowa na ul. Kiernozkiej – u dołu zdjęcia widoczne jest miejsce, z którego wypływała woda.

Dzień rozpoczęli od dokończenia usuwania awarii wodociągowej w ul. Nadbzurzańskiej, gdzie doszło do rozszczelnienia zasuwy wodociągowej na jednym z przyłączy do domu jednorodzinnego. Do godz. 10. jednak wpłynęły zgłoszenia o awariach w dwóch innych miejscach.

Jak poinformował nas jeden z mistrzów działu wod-kan, najpoważniejsza sytuacja jest na ul. Sikorskiego, gdzie doszło do rozszczelnienia rurociągu o średnicy 100 mm. Około godz. 10. wyłączono zasilanie w wodę Przedszkola nr 4, bloku nr 1 na os. Broniewskiego, targowiska miejskiego oraz marketu Kaufland.

Aby zabezpieczyć dostęp do wody pitnej, przy przedszkolu zostanie ustawiony beczkowóz. Usunięcie awarii będzie kłopotliwe, bowiem powstała ona w sąsiedztwie słupa energetycznego, prace już się rozpoczęły, ale trudno określić kiedy się zakończą.

Do kolejnej awarii doszło na ulicy Kiernozkiej, gdzie także doszło do rozszczelnienia rury wodociągowej w pasie jezdni. Doszło tam do dużego wypływu wody. Mimo, że jezdnia jest posypana piachem, jadąc samochodem należy zachować w tym miejscu ostrożność. Do czasu naprawy awarii zamknięto dopływ wody do posesji, od około połowy ulicy do skrzyżowania z ul. Płocką. Prace w tym miejscu mają być podjęte jeszcze dziś, trwają przygotowania do ich rozpoczęcia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.