Parafia Dmosin gości łowickiego biskupa pomocniczego Wojciecha Osiala. Dziś, 3 października, biskup odwiedził Zespół Szkół Samorządowych w Dmosinie oraz tutejszy Urząd Gminy. Później uda się do Zespołu Szkół w Lubiankowie. 

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Spotkanie z uczniami dmosińskiej szkoły odbyło się sali gimnastycznej, gdzie bp Wojciech Osial pojawił się w towarzystwie dziekana dekanatu Głowno ks. Stanisława Banacha oraz księży dmosińskiej parafii ks. Tadeusza Jarosa oraz wikariusza Sławomira Klemby. Po powitaniu przez dyrektora szkoły Marka Kubiaka, biskup wysłuchał programu artystycznego przygotowanego przez uczniów, w którym wykorzystano poezję, prozę oraz religijne utwory muzyczne poświęcone Matce Bożej i Różańcowi.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

– Bardzo cieszę się, że mogę być w Waszej szkole. Dziękuję za przekazaną nam tu dzisiaj treść o Matce Bożej, bo to właśnie dzieciom objawiała się ona bardzo często. To piękny znak, że Matka Boża szuka dzieci i chce poprzez dzieci do nas przemawiać – mówił bp Wojciech Osial.

Zwracając się do uczniów bp Wojciech Osial nawiązał on do zaplanowanej na najbliższą sobotę, 7 października, akcję Różaniec Do Granic, czyli modlitwę różańcową dookoła Polski, na którą organizowane są wyjazdy z wielu parafii, m.in. parafii Dmosin.

W niedzielę, 1 października, bp Wojciech  Osial spotkał się z wiernymi parafii Dmosin uczestnicząc we wszystkich mszach świętych odprawianych tego dnia w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła i św. Małgorzaty oraz kaplicach w Michałowie i Kraszewie, podczas których składano sprawozdania poszczególnych grup parafialnych.

Więcej na temat kanonicznej wizytacji w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.