Z powodu awarii pieca centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Bobrownikach w gminie Nieborów dziś, 1 marca, odwołane zostały zajęcia. Jak wyjaśniła nam dyrektor placówki Ewa Zabrzewska, w klasach było zbyt zimno. Trwa usuwanie awarii, zajęcia zostaną wznowione w dniu jutrzejszym.

Kiedy spółdzielnia włączy ogrzewanie?
Kaloryfer. zdjęcie zastępcze. fot. tb

Kłopoty z piecem zaczęły się wczoraj, 28 lutego. Rano okazało się, że w nocy doszło do awarii ślimaka, który jest odpowiedzialny za podawanie do pieca ekogroszku. Do naprawy przystąpili członkowie gminnej ekipy remontowej, udało się go uruchomić i piec zaczął działać. Zanim to się jednak stało, ze względu na niską temperaturę w klasach, skrócono zajęcia i przerwy i o godz. 11. uczniowie zostali zwolnieni do domów. Wcześniej szkoła zapewniła im dostęp do ciepłych napojów.

Dziś rano okazało się, że ponownie nie działa podajnik ekogroszku, uszkodzeniu uległo elektryczne sterowanie urządzenia. Tym razem wezwano serwis, który uporał się z awarią około godz. 11, więc jeszcze przed południem kaloryfery w szkole stały się ponownie ciepłe.

Dyrektor w porozumieniu z Urzędem Gminy podjęła jednak wcześniej decyzję o odwołaniu zajęć.
– Wywiesiliśmy kartki na drzwiach szkoły, a od godz. 7.15 zaczęliśmy dzwonić do rodziców i wysyłać im SMS z informacją że szkoła będzie nieczynna – powiedziała nam dyrektor szkoły Ewa Zabrzewska. Ma nadzieję, że piec nie będzie sprawiał już kłopotów i zajęcia jutro rozpoczną się normalnie o godz. 8.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.