W meczu ostatniej kolejki rundy rewanżowej wojewódzkiej ligi kadetów U-16 UMKS Księżak-2002 Łowicz przegrał z KKS Pro-Basket TBS Kutno 83:94. Tym samym stracił szansę na walkę o podium i w rundzie finałowej powalczy o miejsca 5-9.

Podopieczni trenera Piotra Rutkowskiego rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, wygrywając pierwszą kwartę 26:21. W drugiej kwarcie na prowadzenie zaczęli wychodzić kutnianie, jednak łowiczanie nie składali broni.

Do przerwy przegrywali tylko jednym punktem i wydawało się, że ta różnica jest do odrobienia. Niestety, w trzeciej kwarcie, po odgwizdaniu przez sędziego faulu technicznego, jeden z zawodników Księżaka, Stanisław Górniak, nie wytrzymał presji i za niesportowe zachowanie musiał opuścić parkiet.

Ta sytuacja całkowicie rozbiła zespół Księżaka. Łowiczanie zaczęli popełniać błędy, co wykorzystali przeciwnicy. Nie pomogła nawet rewelacyjna gra Bartosza Dylika, który w całym spotkaniu zdobył 48 punktów, w tym zaliczył aż pięć celnych rzutów za 3 punkty, a także Szymona Gładkiego, który zdobył 28 oczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 83:94, co uplasowało łowiczan na ostatnim miejscu rundy zasadniczej.

– Porażka, która boli. Nie wytrzymaliśmy presji, zostaje nam teraz walczyć o piąte miejsce. Szkoda, że tak się ułożyło, bo to jest zespół, który zrobił progres i widać, że walczy na parkiecie  – podsumował po meczu trener Rutkowski.

6. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 – grupa B:
UMKS Księżak-2002 Łowicz – KKS Pro-Basket TBS Kutno 83:94 (26:21, 17:23, 18:19, 22:31)
Księżak: Bartosz Dylik 48 (5×3), Szymon Gładki 28, Michał Kuliński 4, Stanisław Górniak 1 i Mateusz Kobuszewski oraz Dawid Pęczkowski 2 i Kacper Pięta
Najlepiej dla Pro-Basketu: Patryk Czarnecki 35 (2×3), Maciej Pluta 15 i Maksymilian Majda 14.

ŁKS Szkoła Gortata I Łódź – AZS PWSZ II Skierniewice 88:33

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 6 12 587-303
2. KKS Pro-Basket TBS Kutno (2) 6   9 445-473
3. AZS PWSZ II Skierniewice (3) 6   8 339-446
4. UMKS Księżak-2002 Łowicz (4) 6   7 425-574