Im bliżej do Bożego Ciała, które przypada w tym roku 31 maja, tym coraz częściej pojawiają się pytania związane z trasą procesji oraz lokalizacją tzw. „bobików” oraz kompleksu z karuzelami i innymi tego rodzaju atrakcjami.

Pytania te są są zasadne w kontekście trwającej budowy ul. Dmowskiego i znajdującym się obok niej placem budowy – w miejscu, gdzie od lat organizowane było wesołe miasteczko z karuzelami itp.

Boże Ciało w Łowiczu, rok 2017, fot. archiwum NŁ
Boże Ciało w Łowiczu, rok 2017, fot. archiwum NŁ

Myśleliśmy o przeniesieniu w tym roku karuzel na targowisko przy ulicy Starzyńskiego, ale przecież następnego dnia, w piątek, musi się tam odbywać normalny handel – uważa burmistrz Krzysztof Kaliński. Pomysł ten został więc porzucony.

Podczas dzisiejszego (23 kwietnia) posiedzenia Komisji Gospodarczej oraz Budżetu i Finansów burmistrz zapewnił, że do czasu Bożego Ciała teren przy Dmowskiego zostanie uporządkowany.

Tak więc tam będą zlokalizowane karuzele, „bobiki” będą wzdłuż Starzyńskiego, a procesja przejdzie trasą taką, jak w ubiegłym roku.

Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z Bożego Ciała 2017:

Boże Ciało w Łowiczu – galeria zdjęć część I

Boże Ciało w Łowiczu – Parada Pasiaków i “bobiki” – zdjęcia cz. II

14 komentarzy

 1. Nie rozumiem, dlaczego trasa Bożego Ciała od zeszłego roku uległa zmianie… Bo kawałek ulicy Podrzecznej jest niereprezentatywny? A gdzie tradycja? Trzeba było zainwestować w jedną ze starszych ulic w Łowiczu, a nie zmieniać coś co się już zakorzeniło jako obyczaj….

 2. Od lat bobiki sa na placu przy basenie i nie ma zadnego blota. Nie zartujcie. Politykierzy.

 3. Na targowisku mogłyby stanąć same stragany i tak są rozbierane wieczorem. Niewykorzystany parking Kauflandu przez handel na samej ulicy. Do czasu wybudowania ul. Dmowskiego procesja powinna iść starą trasą.

 4. Tak jest blonia i starorzecze na boze cialo

 5. ul. Starorzecze na “bobiki” a błonia na karuzele

 6. Czy nie za kakadencji TEGO Burmistrza karuzele uciekały z błota na Błoniach? Urzędasy mają wprawę i teraz napiszą że nie przejmować się hejtem, a później ze nie przewidzieli deszczu i błota.
  Jakim trzeba być nauczycielem, żeby organizować coś takiego na rozgarnietej ziemi bez trawy-nauczycielem historii.

 7. 100lecie niepodleglosci w programie bozego ciala nuda od lat to samo… Zorganizujcie cos na prawde fajnego parada pasiakow? I owszem zaprosic mnostwo pasiaczkowi i innych strojow pasiak to nie tylko lowicki ale i opoczynski inne stroje rowniez niech parada bedzie weselsza, wieksza kolorowa. Cieszmy sie tradycja i niepodlegla Polska moze jakos to polaczyc? Turysci przestana przyjezdzac jak wiecznie bedzie to samo… Juz jest ich mniej

 8. Będą kąpiele błotne, hahaha Panie burmistrzu to zły pomysł. Grunt się nie ulezy i będzie błoto po niedużym deszczu.

 9. Na targu jest za mało miejsca. Wszystkie karuzele by się nie zmiescily

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.