Około godz. 13.30 zakończyła się łowicka procesja z okazji Bożego Ciała – uroczysta, z licznym udziałem mieszkańców Łowicza i okolic i licznie przybyłych turystów.

Upalna pogoda – która zdaniem wielu osób też stała się tradycją obchodów – sprawiła, że nieodłącznym wyposażaniem każdego wiernego musiała być woda mineralna. Nie brakowało osób, które chroniły się pod parasolami przed słońcem.  

W procesji, która przeszła ulicami 11 Listopada, Końskim Targiem, Tkaczewem i 3 Maja na Stary Rynek udział wziął nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

O godz. 14 rozpoczęły się występy zespołów folklorystycznych i warsztaty ludowe na Nowym Rynku. Będą one trwały do 18. 

6 komentarzy

  1. Wstyd zeby te karuzele na takim terenie budowy rozstawiac. Łowicz I jego wieczny brak miejsca na wszystko.

  2. W II RP asysta wojskowa przy uroczystościach kościelnych poza koszarami odbywała się tylko bez broni.

  3. Szkoda że formuła atrakcji się nie zmienia co roku… a nawet jest uboższa, kiedyś rozdawano kolorowe wiatraczki na paradzie pasiaków, grajków też nie było prawie słychać, żadnych przyśpiewek licho… miasto też nie uporządkowane, wyblakłe chorągiewki przy latarniach, nie wiadomo co miały symbolizować a tak można tanio i fajnie przystroić miasto w ten dzień. Ludzi też już mniej… skoro zawsze jest tak samo to i będzie mniej ludzi z roku na rok. Reklam radiowych, w metrze czy na centralnym brak kiedyś były. Prezydent olał sytuację.

  4. Dobrze było. Nie przesadzaj.

  5. Wstyd to jest ze mając tak piękne miejsce jak miejskie błonia urządza sie taki park rozrywki w blokowisku i na asfalcie …. Czemu ? Zeby Pelikan zarobił wiecej , przecież i tak ich nikt nie kontroluje , zarabiają na targowisku miejskim , czyli na naszym wspólnym majątku i nikt nie wie ile , żałosne !!!

  6. Az wstyd aby na imprezie masowej,jaka sa bobiki za uzywanie toi toi trzeba bylo placic!Coprawda tylko 1zl.ale chodzi o fakt!Pelikan za malo zarobil z wynajmu terenu pod stragany?W tym samym czasie za korzystanie z przenosnych toalet naNowym Rynku nie placilo sie nic wiec jak to jest?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.