Ekipa programu Pytaniu na śniadanie, emitowanego w TVP 2, odwiedziła dzisiaj (31 maja) rano Łowicz, aby przygotować materiał na temat Bożego Ciała. Około godz. 7.30 nagrany został materiał z ks. Adamem Domańskim – proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który mówił, dlaczego Boże Ciało jest tak ważnym dniem w Kościele i powinniśmy go z radością świętować. 

O godz. 8 ekipa była już na Starym Rynku, gdzie pół godziny później nagrywała materiał na temat specyfiki Bożego Ciała w Łowiczu. Mówił o tym burmistrz Krzysztof Kaliński. Bohaterką nagrania była też Anna Staniszewska – przewodnicząca łowickiego koła Stowarzyszenia Twórców Ludowych, która mówiła o stroju łowickim i o chorągwi, która noszona jest przez jej męża lub syna w posesji. W czasie nagrania ozdobiła ją kwiatami. 

Jak nam powiedziała Klara Piwoni, dziennikarka, która rozmawiała w Łowiczu na temat Bożego Ciała oraz łowickich tradycji, nagrany materiał będzie pokazany w dwóch odsłonach pokazanych podczas dzisiejszego programu Pytanie na śniadania. Od godz. 13 będzie on dostępny w internecie na stornie TVP.  

14 komentarzy

 1. Ja bardzo przepraszam ale chciałem tylko poprosić zeby te karuzele na błoniach były tak jak dawniej!!! bo było swietnie i nastrój był piknikowy i cień drzew i Bzura a nie klepowisko i asfalt i osiedlowe blokowisko , to nie pasuje do klimatu jaki ta impreza powinna mieć !

 2. Ksinzok

  Nie ma promocji – źle. Jest promocja – źle. Ludzie, opanujta się!!!

 3. Grazyna

  Cieszmy się ,źe nas odwiedzili .Przykro czytać wstrętne komentarze .które nawet przy takim Święcie mają miejsce.

 4. Dumny Ł

  Ludzie dejta spokój z tą polityką, chociaż w Boże Ciało. Idźcie na procesję, na bobiki i bądźcie dumnymi obywatelami Łowicza!

 5. bez komentarza ,telewizja telewizja

 6. karolina

  smiechu warte

 7. Pan Duda olal pasiakow!Prezes jedynej slusznej telewizji mysli iz chociaz ta wizyta tv PIS zadowoli suwerena!Zenada!

 8. Gdzie media to i swinia kalinski u koryta

  • trochę kultury

   Łowicka Kultura Polityczna – a kogo mieli zaprosić jak nie burmistrza i twórców ludowych, pierwszego lepszego z ulicy, czy może Ciebie, byś swą fachową wiedzą podzielił się nt. karmienia świń. Żenada, buractwo, chamstwo, rynsztok – to tylko delikatne określenia jakimi można opisać takie wypowiedzi. Prymityw do granic możliwości, szkoda, że tak nisko upadła kultura łowicka. Ten burmistrz przynajmniej potrafi być kulturalny.

   • nisko to upadla tv piss nei wiem czym sie podneicac ze taka parszywa tv nagrywa boze cialo

  • Gosciu, przeginka!

  • mapet show

   WyPOwiedzi POlszewickiej mniejszości są przebrzydłe ,jak i cała ich zgraja rozbójnicza.

  • Łowiczanka

   Burak jesteś.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.