Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Małej Akademii Chopinowskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia o godz. 11. w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Zajęcia w Żelazowej Woli. Fot. Małgorzata Kazur / NIFC
Zajęcia w Żelazowej Woli. Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Na warsztatach plastycznych dzieci samodzielnie wykonają świeczki zapachowe, które mogą być np. wigilijnym prezentem dla najbliższych.
W części muzycznej z bliska poznają skrzypce, usłyszą świąteczne melodie różnych narodów, a na zakończenie wspólnie zaśpiewają kolędę, którą Fryderyk Chopin wplótł w Scherzo h-moll op. 20.

Przed Małą Akademią Chopinowską, o godzinie 10.30 tradycyjnie odbędą się Najmłodsi Melomani, czyli półgodzinne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Fot. Małgorzata Kazur / NIFC
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Następna okazja do spotkania pojawi się już 15 grudnia. Tego dnia Dom Urodzenia Fryderyka Chopina zaprosi uczniów szkół (w tym też uczniów szkół muzycznych I stopnia) na zajęcia zatytułowane „Boże Narodzenie w muzyce klasycznej”. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10 i są bezpłatne.

Rezerwacje: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl, tel.: 46 863-33-00; 46 861-11-98.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.