Wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim poszczególnych osiedli miały być znane 22 grudnia – i w 9 z 10 z nich tak było. W przypadku osiedla Przedmieście wyniki nie zostały jednak oficjalnie ogłoszone do dzisiaj.

Wiadomo, że w głosowaniu metodą tradycyjną (na kartkach) na Przedmieściu wygrała budowa chodnika przy ul. Wygoda – 42 głosy, przy 14 głosach na wyposażenie i modernizację kilku placów zabaw, boiska i skweru oraz 10 na oświetlenie ścieżki zdrowia w Lasku Miejskim. Wyniki te mogłyby jednak całkowicie zmienić głosy internetowe, w których oddano tu wyjątkowo dużo – przeszło 660, podczas gdy na innych osiedlach było po 30-50. Tak duża liczba głosów wzbudziła wątpliwości zarządu osiedla co do prawidłowego przebiegu głosowania. Ponieważ nie ma on możliwości technicznych do zweryfikowania prawidłowości oddanych głosów, zwrócił się o to do Urzędu Miejskiego.

Z kolei burmistrz Krzysztof Jan Kaliński i pracownicy ratusza przypominają, że budżet obywatelski został wyodrębniony po to, aby mieszkańcy za pośrednictwem zarządów osiedli wybierali swoje propozycje. Utrzymują więc, że w tej kwestii zarząd powinien zająć się weryfikacją głosów i wskazać wybraną propozycję. Taka odpowiedź na pismo zarządu osiedla złożył tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Zarząd Osiedla ma się w ciągu najbliższych dni zebrać, aby zdecydować o dalszych działaniach.

W przyjętym wczoraj budżecie Łowicza na 2018 zostało wydzielone 900 tys. zł na realizację zadań z budżety obywatelskiego z pozostałych osiedli. Jak mówił burmistrz Krzysztof Jan Kaliński – w styczniu ma zostać dodane kolejne 400 tys. zł – w tym 300 tys. zł na inwestycję z ogólnomiejską z budżetu obywatelskiego oraz 100 tys. zł na inwestycję z Przedmieścia. Tylko którą?

1 komentarz

  1. Kto zbiera głosy na zdjęciu?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.