Zamieszanie z dyrektorem Maciejem Wójcikiem to nie jedyna budząca kontrowersje sprawa związana z Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Jednostka przegrała w sądzie pracy z byłą pracownik Katarzyną Słomą i choć wyrok uprawomocnił się 5 grudnia, do tej pory CKTiPZŁ nie wypłaciło jej większości zaległych pieniędzy.

Katarzyna Słoma wypowiedzenie z pracy otrzymała 20 stycznia ub. roku od dyrektora Wójcika. Powodem miały być względy ekonomiczne oraz zmiany organizacyjne w centrum, ale już po tym zatrudniono tam 3 nowe osoby. Choć takie samo stanowisko jak Katarzyna Słoma – specjalista ds. promocji i turystyki – zajmowały wówczas trzy osoby, zwolniono tylko ją, chociaż miała największe w tej pracy doświadczenie i mocne CV (kilka kierunków studiów, organizacja ogólnopolskich konferencji).

Katarzyna Słoma zaskarżyła CKTiPZŁ do Sądu Pracy w Skierniewicach. Pierwszy wyrok przyznający jej rację zapadł już w lipcu, natomiast złożona we wrześniu apelacja drugiej strony sporu została odrzucona 5 grudnia. Pracodawca powinien był wtedy wypłacić byłej pracownicy przeszło 10.000 zł i odsetki, do tej pory oddał jedynie nieco ponad 3100 zł.

Przypomnijmy, że wcześniej, w latach 2014 – 2016 Katarzyna Słoma była dyrektorem Centrum, sama złożyła rezygnację ze stanowiska kierowniczego, ale chciała w instytucji pozostać.

3 komentarze

  1. Dobrze wiecie że Pani Kasia dostała wypowiedzenie bo tak zdecydował starosta po to przyjął Wójcika aby jego rękami pozbyć się niewygodnych ludzi, przyjąć rodzinę i kolesi , którzy będą robić co on będzie chciał . a jak wojcik się postawił to sam wyleciał. Nie chciał tuszować jego libacji i wydawanych pieniędzy . Sam widziałem jak balował na żniwach i biesiadzie , mało ze sceny nie spadł. Maurzyce karczma to dla jego powołana na imprezki z dala od miasta. Teraz będzie się działo w roku wyborczym.

  2. a jak dyrektor nie chodzi do pracy to nagle wszyscy go bronią….

  3. przecież Pani Kasi należą się odsetki od nie wypłaconego w terminie odszkodowania a osoba odpowiedzialna za opóźnienie ponosi odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *