Jeden z mieszkańców Łowicza zwrócił nam uwagę na niezrozumiałe oznakowanie poziome na ul. Starzyńskiego. Nagromadzenie linii namalowanych na jezdni może dezorientować kierowców i to przed przejściem dla pieszych.

Łowicz. Ul. Starzyńskiego.

Chodzi o fragment ulicy Starzyńskiego, na wysokości placu zabaw, pomiędzy blokami 5 i 6. Zakład Usług Komunalnych po wybudowaniu przejścia dla pieszych w 2016 roku zamalował lepikiem asfaltowym stare linie i namalował nowe. Niestety lepik z czasem się wykruszył i odpadł od jezdni odsłaniając nieaktualne oznakowanie.

– Jazda w sąsiedztwie przejścia dla pieszych powinna być dla kierowcy czytelna, a w tym przypadku tak nie jest. Na środku pasa w kierunku skrzyżowania z ul. Kaliską jest wymalowana przerywana linia. Oprócz tego, w bezpośrednim sąsiedztwie jest przystanek autobusowy, który swoim zasięgiem obejmuje przejście, tak chyba nie powinno być? – pyta nasz rozmówca.

Prezes Zakładu Utrzymania Miasta Grzegorz Gawroński powiedział nam, że w najbliższych tygodniach jego pracownicy zajmą się oznakowaniem poziomym na ul. Starzyńskiego. Stare linie zostaną frezowane, a pracownicy zakładu ponownie pomalują właściwe oznakowanie. Przystanek autobusowy zostanie przesunięty, tak aby nie kolidował z przejściem dla pieszych. ZUM czeka na zlecenie prac z ratusza.

 

Łowicz. Ul. Starzyńskiego.
Łowicz. Ul. Starzyńskiego.

11 komentarzy

 1. Druga sprawa to ilość 8 lub 10 wyznaczonych miejsc parkingowych przy targowicy miejskiej dla niepełnosprawnych .To jest stanowczo za dużo 3 miejsca wystarczyłyby i tym powinien ktos się zająć

 2. Jak na Starzynie rządził Mroczek nie było chaosu, przejść i mandatów.. jak za rządzenie się wzięły zośki i dziki to wciąż są jakieś problemy… Mroczek głupek przez okno wyskoczył… inne głupki zostały

 3. Ogolnie przystanek dla outobusow byl pierwszy potem janina,grazyna i hania mialy za dalego do pasow bo az do swiatel bad od bloku nr 9 to miasto stwierdzilo zeby zle nie bylo zrobimy tam wyspeke i pasy to bedzie git

 4. Po co tam 2 przystanki? A ta wąska wiata przed niczym nie chroni. Po burzy nie można przejść bo tworzy się tam wielka kałuża. Przyczyną są liście na kratkach nanoszone przez wodę. Sam już tam kilkukrotnie je odgarniałem z kratek. Zamiatarka ostatnio rzadko tam jeździ.

 5. Jak zwykle carsko łowickie niechlujstwo, bylejakość i brak wyobraźni.
  Myśmy zrobiliśmy a ten głupi motłoch niech głupieje. Tak traktują mieszkańców Łowicza urzędnicy,
  udzielni książeta księstwa łowickiego w koronach w czasie pracy.
  A prokuratora Młoczaka już nie ma w łowickiej prokuraturze. Kto następny???
  To chyba dzielnicowy Karasek załatwił.

  • Janusz to ty??? Janusz to ty? To Ty jesteś tym słynnym oficjerem Ludowego Wojska Polskiego PRL??? Czy to nie ty?

 6. Ciekawe co było pierwsze przystanek czy przejście?

 7. Wina parkujących tam autobusów.

 8. myślenie w drugiej kolejności

 9. Zofia miała za daleko do przejścia to jej zrobili bliżej – na wprost przystanku. Ot i cała tajemnica

 10. Ciekawe kto wymyślił przystanek autobusowy na samym przejściu dla pieszych?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.