W sobotę 4 marca w restauracji Szkiełka na łowickich Błoniach, przez około 7 godzin, trwała charytatywna impreza, z której dochód zasili konto walczącej z nowotworem 35-letniej łowiczanki Małgorzaty Miki, dla której szansą na wyzdrowienie jest płatne leczenie w Niemczech.

Impreza charytatywna dla Magdy Miki w restauracji Szkiełka na łowickich Błoniach.
Impreza charytatywna dla Małgorzaty Miki w restauracji Szkiełka na łowickich Błoniach.

Konkretna kwota, którą zebrano będzie znana w niedzielę w godzinach popołudniowych. Jednak patrząc na szklaną puszkę stojącą w wejściu do sali, gdzie odbywała się impreza można przypuszczać, że pieniądze będzie można liczyć w tysiącach.

Jak powiedziała nam jedna z organizatorek wydarzenia Kamila Znyk, do puszek uczestnicy wrzucali przede wszystkim banknoty, wśród których było sporo tych o nominale 100 zł.

Ponadto za udane należy uznać dwie licytacje, w których np. ręcznie wykonany nóż został zlicytowany za 500 zł, zaś obraz namalowany przez Martę, córkę pani Małgorzaty, za 400 zł. – Była to z pewnością jedna z najbardziej ostrych licytacji – powiedziała nam Agata Słysz, która była odpowiedzialna za tę część imprezy. Na licytację trafiły też wyroby podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łowiczu. Wcześniej można było je nabyć także na stoiskach.

Impreza obfitowała także w wiele innych atrakcji, takich jak chociażby pokazy walk, strzelania z hakownicy w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Serpens Bellatorum z Łowicza, pasjonaci historii przygotowali także ciekawe stoisko, a na zewnątrz za niewielki datek można było postrzelać z łuku. Pogotowie Artystyczne spod Łowicza przygotowało program muzyczny dla dzieci. Na miejscu były też wizażystki i fizjoterapeuci, którzy m.in. udzielali rad. Imprezę zakończyły koncerty zespołów Hocus-Pokus z Łowicza oraz Concrete Hills z Łodzi oraz losowanie nagród wśród uczestników imprezy.

Przypomnijmy, że Małgorzata Mika walczy z rakiem piersi, niestety dotychczasowe leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów. Szansą na wyzdrowienie jest poddanie się leczeniu w klinice w Niemczech, przez okres 3 miesięcy, co będzie kosztować około 90 tys. Euro. Niestety nie jest ono refundowane z NFZ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.