Chęć pomocy rodzinie Milczarków z Łowicza, która wychowuje dwójkę niepełnosprawnych dzieci – Kubusia i Franka przyświeca organizatorom koncertu charytatywnego, który odbędzie się 23 maja w restauracji Polonia w Zaciszu w Łowiczu. Początek o godz. 17.

Kuba i Franek Milczarek z Łowicza. Chłopcy mają po 4 lata i są podopiecznymi Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

Koncert organizuje Klub Seniora Radość w Łowiczu, przy wsparciu Przyjaciół Klubu. Imprezę prowadzić będą Krystian Cipiński i Katarzyna Słoma. Wystąpią – seniorzy z Łowicza, chór z Bednar, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. W czasie koncertu wiceburmistrz Łowicza Bogusław Bończak prowadził będzie licytację atrakcyjnych gadżetów. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopców.

Jak już pisaliśmy w Nowym Łowiczaninie, chłopcy wymagający intensywnej rehabilitacji, mają obecnie po 4 lata. Urodzili się przedwcześnie, w 25 tygodniu ciąży czworaczej. Wtedy wygrali walkę o życie, bo ich rodzeństwo nie przeżyło, ale teraz wciąż trwa walka o to, aby byli jak najbardziej samodzielni. Kubuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką, uszkodzeniem wzroku, Franek ma zespół Aspergera i zaburzenia sensoryczne.

Koncert trwać będzie około 2 godzin. Osoby, które przyjdą, mogą liczyć na kawę, herbatę i symboliczny poczęstunek. Wśród licytowanych fantów będą m.in. wizyta u lekarza okulisty, 2 dwuosobowe zaproszenia na obiad w restauracji Polonia w Zaciszu, 3-miesięczny kurs językowy, konsultacje dietetyka przez miesiąc, kupony do wykorzystania w zakładzie fryzjerskim przy ul. Nowej i kosmetyczne przy ul. Mickiewicza, płyta z autografem tenora Marka Torzewskiego, kosze szczęścia, książki, obrazy i inne gadżety.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.