W sobotę 12 maja na terenie Manufaktury i pobliskiego parku w Łodzi rozegrany został etap okręgowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Drużyna z I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu zajęła w nim III miejsce.

W zmaganiach wzięło udział 7 najlepszych zespołów z całego województwa, które wcześniej wygrały na terenie swoich powiatów.

Powiat łowicki reprezentowała zwycięska drużyna z I LO, wzmocniona o jednego zawodnika z drużyny z II miejsca, którą również tworzyli uczniowie tej szkoły. W zespole znaleźli się: Aleksandra Olejniczak (kapitan), Anna Szczęsna, Martyna Wojtczak, Wiktor Gawroński i Michał Golis – wszyscy są uczniami klas I i II.

Zadaniem uczestników było udzielanie pierwszej pomocy osobom z urazami, które były bohaterami inscenizowanych scenek. Były to m.in. pogryzienie przez psa, zawał serca i zażycie substancji psychoaktywnych. Sposób udzielania pierwszej pomocy i współprace całego zespołu oceniali sędziowie.

O tym, czy w prawdziwym życiu uczniom zdarzało się udzielać pierwszej pomocy, co daje im udział w zawodach i dlaczego, to Chełmoński od kilku lat zajmuje w tych zawodach wysokie miejsca – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.