W kinie Fenix rusza ostatni w tym roku przegląd filmowy DKF „Bez Nazwy”. Dzisiaj, 8 grudnia, o godz. 18 zaplanowano seans filmu „Twój Vincent”, który poprzedzi ciekawe wystąpienie historyka sztuki Karoliny Łopusińskiej.

Co ciekawe, prelegentka posiada doświadczenie jako kierownik galerii i domu aukcyjnego Desa Unicum w Warszawie (jednej z największych firm zajmujących się obrotem dziełami sztuki w Polsce). 

Film „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, w której  bohaterowie obrazów holenderskiego malarza Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. Film złożony jest z około 65.000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu ponad 2 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych. Techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Film powstał w gdańskich pracowniach, częściowo też we Wrocławiu i w Wielkiej Brytanii. 

W związku z dużym zainteresowaniem filmem (zostały ostatnie bilety), kino Fenix uruchomiło dodatkowe seanse w dniach od 11 do 14 grudnia o godz. 18.

Harmonogram grudniowego przeglądu DKF:
8 grudnia (piątek)
godz. 18.00 „Twój Vincent”
godz. 20.00 „Cicha Noc”

9 grudnia (sobota)
godz. 18.00 „Patti Cake$”
godz. 20.00 „Cicha Noc”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.