Ciężka praca na treningach podczas obozu i wysoka temperatura panująca nieustannie od kilku tygodni mocno wycieńczyła zawodników Pelikana-2002. Przełożyło się to na wyniki sparingów, które rozegrali jeszcze w Ustroniu Morskim.

Na słabe wyniki miała też wpływ mała liczba zawodników na zmiany, gdyż w zgrupowaniu wzięło udział tylko dwunastu chłopców z rocznika 2003.

Obydwa mecze łowiczanie przegrali. W pierwszym stanęli do walki ze starszymi zawodnikami KS Kuźnia-2000 Ustroń, którzy dominowali nad ekipą biało-zielonych warunkami fizycznymi, jak i umiejętnościami. Wynik 0:3, który zakończył ten mecz świadczy jednak o tym, że Pelikan był mocno zaangażowany i walczył na miarę swoich możliwości.

Drugie spotkanie, z UKS SMS Łódź, które odbyło się w ostatni dzień obozu, zakończyło się wysoką przegraną, 0:7. Sam wynik nie jest jednak odzwierciedleniem przebiegu spotkania.

O tym, co złożyło się na tak wysoką porażkę szczegółowo opowiedział trener Rachubiński: – W meczu z Kuźnią przegraliśmy walkę fizyczną. Byli to chłopcy o dwa lata starsi. My w środku pola mamy zawodników, którzy warunkami fizycznymi nie wyróżniają się. Dodatkowo dochodziło do prowokacji ze strony zawodników Kuźni. Mimo to przegraliśmy zasłużenie, graliśmy przede wszystkim słabo defensywnie jako cały zespół.

W drugim spotkaniu graliśmy z UKS SMS, z zawodnikami z 2003 rocznika, z tym że my zaczęliśmy mecz w jedenastu. Na zmianę mieliśmy tylko dwóch zawodników z 2003 rocznika, Kosiackiego i Sikorę, nie grał Graczyk, ze względu na kontuzję zdobytą w pierwszym meczu. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Niestety nawarstwiło się zmęczenie plus kontuzje, które moi zawodnicy doznali w pierwszej połowie. Mimo tych dwóch chłopaków z 2003 rocznika, to mieliśmy tyle urazów, że po przerwie graliśmy tylko w dziesięciu. Nie chciałem ryzykować zdrowia chłopaków, żeby na siłę coś robić. Wynik 7:0 jest efektem tego, jak prezentowaliśmy się na boisku. Brakło nam siły i brakło nam ludzi na placu. Przegraliśmy mimo, że graliśmy z drużyną o rok młodszą od nas, ale wystawili dwie jedenastki. Po przerwie weszła nowa zmiana i nas rozjechała. A warunki, jakie panowały nie ułatwiały gry, zwłaszcza, że przez cały obóz chłopcy ciężko pracowali i w ostatnim dniu po prostu nie starczyło im sił. Gdybym wiedział, że tak to się wszystko ułoży, w sensie kontuzji i urazów zawodników, to bym tego sparingu w ogóle nie umawiał, ale pewnych rzeczy się nie przewidzi, a nie chciałem już tego odwoływać. Myślałem, że chłopcy to wytrzymają, ale niestety. Tak się stało, jak się stało. Wynik trochę duży, ale ja tragedii z tego nie robię, bo wiem, jakie panowały warunki i wiem, jak to wszystko wyglądało. Gdy ktoś usłyszy wynik 7:0, to pomyśli, że to jakiś blamaż, ale ja tego tak nie widzę. Nie jestem zadowolony do końca z postawy i gry, bo straciliśmy siedem bramek, ale widziałem również, że chłopcy się starali. W pełnym składzie personalnym na pewno byśmy powalczyli, bo przegrywaliśmy 1:0 do przerwy. Sześć bramek padło po przerwie.