W ostatnich dniach codziennie strażacy wyjeżdżają do pożarów zbóż na pniu, słomy lub rżysk. Do ostatniego z takich pożarów doszło w nocy 29 lipca. Straż wyjechała do pożaru po godzinie 1.30.

Zgłoszenie o palącym się rżysku przy drodze pomiędzy Dąbkowicami Górnymi a Dolnymi wpłynęło do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 1.32. Zgłaszający nie określił jak duża powierzchnia została objęta ogniem.

Fot. OSP Pilaszków
Fot. OSP Pilaszków

Zadysponowane zostały dwa zastępy straży: OSP Pilaszków i OSP Bocheń.

Na miejscu okazało się, że pożar jest nieduży. Gdyby jednak ogień nie został zgaszony, mógł szybko rozprzestrzenić się.

Straż zakończyła działania około godziny 2.

31 komentarzy

 1. Wojciech W

  Marcin kowalaki waliles gruszke już dziś czy jeszcze nie?

 2. WG lowicz

  Większość komentujących to chyba bezrobotni ze tak ambitnie śledzą losy Osp Pilaszkow, ludzie weźcie się za robotę i działania i przystancie pierdo**c głupoty bo idzie się dobrze pośmiać czytając wasze komentarze 🙂

 3. Posłuszny

  Widząc jednostke z Pilaszkowa widac dobrą straż a co nie ktore jednostki w naszej gminie tylko by zazrościli chłopaką. Co nie ktorzy z tych jednostek to nawet ubrac porządnie na akcje sie nie umieją tylko jak wybiegną z obory tak jadą do akcji. Chłopaki z Pilaszkowa powodzenia…

 4. Patrzę na tę dyskusję z boku lecz widzę iż pilaszkowem było tak samo jak z pewną osp terenu gminy zduny jak mieli wystąpić do ksrg to paliło sie 2razy w tygodniu zupelnie jak w tym przypadku. Obłuda

 5. Wpierdol Max

  Jeśli:
  – Posiadasz bóle głowy myśląc o ich czasie na zawodach?
  – bierzesz apap gdy zawyje w pilaszkowie?
  – Zazdrościsz im że zawsze potrafia zebrać cały skład i wyjechać pełna obsadą?
  – kiedy w twojej jednostce 3 raz w tym roku zawyje syrena i nie wiesz czy zbierzesz 3 trzeźwych duhów do akcji?
  -Myślisz po nocach skąd maja tyle sprzętu?
  -Masz gorączkę i zimne poty słysząc syrene w pilaszkowie?
  Mamy dla Ciebie i twoich kolegów idealna ofertę!
  Srakostop CZEKA NA Ciebie w najbliższej aptece
  Nie ma drugiej jednostki w gminie tak mobilnej i tak zgranej jak Chłopy i Baby z Pilaszkowa.

  • Marcin Kowalaki

   Nie ma drugiej tak zaklamanej fałszywie i obludnej jednostki jak Pilaszków. Wyjeżdżają dzięki układą z komendantem, kolegami z pracy którzy siedzą na PSK i fikcyjnym wyjazdą. I nikt z prawdziwych strażaków z krwi i kości nie zazdrości im wyjazdów. Gdybyś był inteligetny to wiedział byś ze większość wyjazdów wiąże się z tym że komuś dzieje się krzywda i nie ma co zazdrościć większej liczby wyjazdów.
   Każdy strażak z powołania chciałby aby tych wyjazdów było jak najmniej. Życzę więc wszystkim prawdziwym strazaką jak najmniej wyjazdów.

  • Strażak

   Skąd mają tyle sprzętu? Kupują za ekwiwalent z fałszywych wyjazdów ?. Skąd mają takie dobre czasy na zawodach? – Startują w nie regulaminowym umundurowaniu. Reszta tak jak napisał Marcin Kowalaki

  • Strażak

   A mobilni też są, to fakt no bo jak ma być inaczej skoro czekają już w gotowości zanim “wyprodukują” sobie wyjazd

 6. Niedługo się lodówkę otworzy a tam….osp pylaszków.
  Chłopaki opanujcie się

 7. Pali się trawa na rowie a kaska leci

  • Marcin Kowalaki

   Asia- jak się pali to trzeba zgasić ale ostatnio do okoła Pilaszkowa coś podejrzanie dużo tych pożarów.

 8. Ktoś z ksrg

  Kto oszczerstwami i podejrzeniami rzuca ten sam ma coś za paznokciami. Druhowie z Pilaszkowa nie przejmujcie się komentarzami ludzi bez pomysłu i mądrej głowy. Boją się czegoś? I takie teksty. Byłem u was na stuleciu i wójta za stolami widziałem ale również druha posła Pana Bejde który nie był proszony z tego co wiem a się tam pojawił. Wstyd! To druh z osp łowicz. Co zrobił dla powiatu? Co zrobił dla was druhowie? Nic!! Większość jednostek ksrg stoji za wami murem. Panowie z Łowicza wstyd!!!

  • Marcin Kowalaki

   Ciekawe które te jednostki stoją murem za Pilaszkowem? ?

  • Marcin Kowalaki

   Wójta to widziałeś ale na części oficjalnej a potem uciekł szybko. Chyba że mylisz imprezy albo już byłeś po alkoholu i miałeś urojenia. ?

 9. Paliszkuff. Ahahaha

 10. Odbiegając od tematu słowa uznania dla pana Wójta Gminy Łowicz za to że nie podpisał porozumienia o przystąpieniu Pilaszkowa do KSRG, wtedy to by się dopiero działo wyjeżdżali by częściej niż JRG Łowicz,
  o roszczeniach już nie wspominając.

  • Marcin Kowalaki

   Wójt już się na nich poznał jak obrabiaja mu tyłek za jego plecami. Nawet na ich 100leciu był tylko z obowiązku na części oficjalnej a potem uciekł żeby razem z nimi przy stole na obiedzie nie siedzieć. Nie mają nic wstydu niektórzy z tego Pilaszkowa. To co tam wyprawia pan S. wola o pomstę do Boga.

 11. Marcin Kowalaki

  Do autora tego artykułu-proszę pojechać na miejsce tego pozaru ścierniska z nocy 29lipca po między Dąbkowicami i zrobić zdjęcia jaki pożar ugasili tam strażacy z OSP Pilaszków. Nie ma tam nawet jednego metra kwadratowego pogożeliska. Pilaszkowem powinien zająć się prokurator za te fikcyjne wyjazdy i wyłudzenie pieniędzy od gminy za takie wyjazdy.

  • Strażak

   Dokładnie tak jak piszesz. Byłem u tego zdarzenia i sprawdzaliśmy jak Pilaszków odjechał. Nie było tam nawet jednej spalonej słomki. Dla pewności sprawdziliśmy jeszcze raz w dzień i noc nie znaleźliśmy. Ktoś powinien się tym zająć

 12. Marcin Kowalaki

  Dlaczego żal dupe ma ściskac komu kolwiek?!
  Chyba nie myślisz że ktoś chciałby być tak perfidny i wyrafinowany jak OSP Pilaszków który tworzy fikcyjne wyjazdy generując koszty (paliwo, wynagrodzenie dla strażaków obecnych przy akcji) na rzecz gminy.

 13. Inkognito

  Odpierdol*ie sie od Pilaszkowa podłe gnidy,żal dupsko sciska… Do Putinawypier*alac

 14. Dupoból

  O osp Łowicz nikt nie pisze,ze jezdzą i olej rolewaja po drogach.

 15. Macie rację z tym pilaszkowem

 16. To wszystko wina tych ormowcow z bochenia,zglos to na milicje

 17. Uważam że ktoś się za to weźmie i skończą się fikcyjne wyjazdy osp Pilaszków. Jest tam kilka osób nawiedzonych….. Którzy pokazują jak działa osp i sami tworzą zdarzenia… Jak np. Łapanie zaskronca, porozrzucane gałęzie na drodze lub pożary traw itp.

 18. Janusz co o tym sadzisz?Ormowcy z Bochynia podpalili a potem ugasili?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.