Dziś 16 marca, o godz. 8. ruszyły zapisy na wyjazd planowany na 10 kwietnia cmentarz powązkowski w Warszawie na rocznicę katastrofy smoleńskiej. Miejsc ubywa bardzo szybko, jeśli ktoś chce pojechać, powinien jak najszybciej się zgłosić do ratusza.

– Przez trzy godziny, czyli od godz. 8 do 11 zapisały się na ten wyjazd 73 osoby – powiedział nam Jacek Rybus, urzędnik ratusza odpowiedzialny za prowadzenie zapisów – Do Warszawy pojadą dwa duże autokary, w których jest w sumie 105 miejsc. Myślę, ze dzisiaj zamkniemy listę. Trzeci autobus nie jest planowany.

Wyjazd na cmentarz powązkowski organizowany jest od kilku lat, i co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem łowiczan. W programie wyjazdu jest wspólne złożenie wieńca od mieszkańców miasta i zapalenie zniczy przy pomniku Ofiar katastrofy Smoleńskiej. Plan wyjazdu obejmuje spacer po cmentarzu, w czasie którego będzie możliwość odwiedzenia grobów wielu zasłużonych osób, obejmie on także położony w sąsiedztwie cmentarz żydowski. W roli przewodnika wystąpi burmistrz Krzysztof Kaliński.

Zapisy prowadzone są w pokoju 6A w Urzędzie Miejskim (Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców – parter, obok siedziby PTTK), oraz pod numerem telefonu (46) 830 91 78.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.