Znów nie mają powodów do radości podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego. W niedzielę, 28 października 2018 roku, po długim prowadzeniu, Pelikan-2002 Łowicz ostatecznie przegrał z SL SALOS Róża Kutno 1:2 (1:0).

Szanse na zwycięstwo łowiczanie mieli, choć Róża Kutno znajduje się o dwa miejsca wyżej w tabeli rozgrywek ligowych. Już w 8. minucie ładny strzał w wykonaniu Filipa Balika wyprowadził biało-zielonych na prowadzenie, które utrzymało się przez większą część spotkania.

Róża Kutno nie była zbyt wymagającym przeciwnikiem w tym spotkaniu, ale umiejętnie skorzystała z nadarzających się okazji do zdobycia bramki. W 73. minucie rywale odrobili straty, a już dwie minuty później przejęli prowadzenie w grze. Czasu na przeprowadzenie skutecznych akcji biało-zieloni nie mieli już zbyt dużo i nie udało się zmienić wyniku meczu.

– Bardzo żal straconych punktów, tym bardziej, że po tym przegranym meczu pozostaje nam już bardzo mała furtka na to, żebyśmy w tej lidze pozostali. Ogólnie poziom spotkania był nie najlepszy. Nie wykorzystaliśmy atutów w postaci pogody. Dwa kardynalne błędy całego zespołu spowodowały, że straciliśmy dwie bramki w krótkim czasie, które sprawiły, że zespół już się nie podniósł – podsumował trener Rachubiński.

Strata trzech, tak ważnych dla Pelikana, punktów może okazać się bardzo bolesna. Z pewnością nie najlepiej rokuje to na utrzymanie się biało-zielonych w rozgrywkach II ligi.

12. kolejka II liga wojewódzkiej juniorów młodszych B1:
MUKS Pelikan-2002 Łowicz – SL SALOS Róża Kutno 1:2 (1:0); br.: Filip Balik (8) – Damian Tomczak (73) i Michał Jurczak (75).
Pelikan-2002: Kacper Olesiński – Bartosz Graczyk, Miłosz Owczuk, Piotr Piekacz, Adam Doroba (45 Mateusz Klimczak) – Jan Kaźmierski (65 Wiktor Królik), Adam Siekiera, Artur Pawłowicz, Maciej Dudkiewicz – Filip Balik, Dawid Kaczmarek.
Żółta kartka: Wiktor Królik (2) – Pelikan. Czerwona kartka: Artur Pawłowicz (73. minuta).

UKS SMS II ŁódźZKS Włókniarz Zgierz 3:0
MGUKS Pogoń Zduńska Wola – ŁKS II Łódź 0:6
LKS Ceramika Opoczno KS Warta Sieradz 4:1

1. UKS SMS II Łódź (1) 12 34 45-8
2. ZKS Włókniarz Zgierz (2) 12 20 25-19
3. ŁKS II Łódź (3) 12 21 38-27
4. LKS Ceramika Opoczno (4) 12 20 24-20
5. SL SALOS Róża Kutno (5) 12 19 20-23