Cztery scenariusze możliwych do wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń z uczestnictwem osadzonych w Zakładzie Karnym w Łowiczu przećwiczono dziś 27 października w środku jak i na zewnątrz tej jednostki penitencjarnej.

Łowicz. Ćwiczenia służb mundurowych w Zakładzie Karnym w Łowiczu.

W sumie zaangażowanych w ćwiczenia było około 100 funkcjonariuszy Służby Więziennej z Łowicza oraz 10-osobowa Grupa Interwencyjna SW, ok. 50 strażaków, ok. 20 policjantów, dwa zespoły ratownictwa medycznego, w roli aktorów w jednym ze scenariuszy wystąpili uczniowie klasy III E (mundurowej) z II LO.

Ćwiczenia trwały od godz. 8 do godz. 12., ulica Wiejska, przy której położony jest zakład została na ten czas wyłączona z ruchu samochodowego. Rzecznik Prasowy łowickiego Zakładu Karnego ppor Robert Stępniewski powiedział nam, że scenariusze ćwiczeń realizowane były jeden po drugim. Na terenie zakładu obejmowały one interwencję służb w związku z odmową wykonania polecenia przez grupę skazanych i zabarykadowaniem się nich w magazynie żywnościowym oraz ewakuację ludzi z budynku administracyjnego w wyniku zadymienia.

Po za murami zakładu zrealizowano scenariusz związany z próbą wtargnięcia grupy młodych ludzi na jego teren oraz zderzenie się cysterny z groźnymi substancjami chemicznymi z pojazdem konwojowym Służby Więziennej. tb

Więcej na ten temat w Nowym Łowiczaninie 2 listopada.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.