Jak nie idzie, to nie idzie… W dalszym ciągu podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego nie mogą wynieść żadnego punktu z meczu. Co gorsza po raz kolejny przegrali. W sobotę, 6 października 2018 roku, Pelikan-2005 został pokonany przez GKS Bełchatów SA 3:1 (1:0).

Druga kolejka rundy rewanżowej również nie odmieniła złej passy biało-zielonych. Utrzymanie się w I lidze wojewódzkiej coraz bardziej się oddala…

W meczu z Bełchatowem pierwsza połowa powinna zakończyć się przewagą łowiczan. Niestety dwie idealne okazje do zdobycia bramki nie zostały wykorzystane. Najpierw swoją szansę zmarnował Igor Woliński, a później Bartłomiej Kowalski. Wykorzystali ją za to gospodarze, w 18. minucie wychodząc na prowadzenie.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:0, ale druga odsłona pogrążyła biało-zielonych. W 45. minucie bełchatowianie po raz kolejny skutecznie zaatakowali, a trzecią bramkę zdołali zdobyć dwadzieścia minut później. Dopiero w 66. minucie gry Pelikan zdobył jedyną bramkę za sprawą strzału w wykonaniu Kowalskiego.

– W pierwszej połowie mieliśmy dwie 100% sytuację. Igor Woliński wyszedł sam na sam niemal od połowy i trafił w bramkarza. Podobną sytuację miał Bartek Kowalski, ale i jego sam na sam obronił bramkarz. Później straciliśmy gola i gra się skończyła… – skomentował  po meczu trener Rychlewski.

9. kolejka I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:
GKS Bełchatów SA – MUKS Pelikan-2005 Łowicz 3:1 (1:0); br.: Wiktor Klauz 2 (18 i 60) i Jakub Grałka (45) – Bartłomiej Kowalski (66).
Pelikan-05: Patryk Stępniak – Mateusz Sierota, Jakub Milczarek, Krystian Wróbel, Kornel Woliński – Filip Deka, Mateusz Skonieczny, Mikołaj Modzelewski, Kacper Misiak – Igor Woliński, Bartłomiej Kowalski. Na zmiany wchodzili: Jan Mikoś – Jakub Oblicki, Alan Palos, Maciej Wojda i Jakub Fabiszewski.

Łódzka AF Łódź – Widzew Łódź SA 1:4
AKS SMS Łódź – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 3:1
MGUKS Pogoń Zduńska Wola – Feniks PSA Łódź 2:2

1. Widzew Łódź SA (1) 9 23 42-11
2. AKS SMS Łódź (2) 8 18 27-9
3. Feniks PSA Łódź (4) 9 13 18-10
4. Łódzka AF Łódź (3) 9 13 11-21