Codziennie rano, przed godziną ósmą, mieszkańcy osiedla Górki jadący w stronę centrum miasta, przeżywają stres związany z korkami, które tworzą się na ul. Łęczyckiej, przed światłami na „czternastce”.

Część kierowców włączających się do ruchu w ul. Łęczyckiej z ul. Jastrzębie to spryciarze, którzy osiedlowymi ulicami omijają korki. Na zdjęciu widać, ze sięga on prawie do sklepu sieci Biedronka. Fot. Tomasz Bartos

Utrudnienia te trwają zwykle przez 20-25 minut, zdarza się, że sznur samochodów kończy się na wysokości sklepu Biedronka.

Tymczasem sygnalizacja świetlna, która jest zamontowana na skrzyżowaniu Łęczyckiej i Prymasowskiej umożliwia sterowanie czasem w zależności od natężenia ruchu. Czy – w takim razie – można ją lepiej ustawić? I czy możliwy jest alternatywny dojazd do centrum miasta od strony Górek?

O tym przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

 1. A może światła ustawić tak jak w Głownie. Częstsze zmiany świateł spowolniłyby trasę ale odkorkowały Górki.

 2. Mieszkaniec

  Jest tylko jeden problem – nikt z naszego UM nie “męczy” dyrekcji dróg krajowych i wojewódzkich w tej sprawie. Problem mógłby rozwiązać zjazd z “14” (taki jak na Tuszewską przy stacji benz. – skrzyżowanie odpada bo nie spełnione są warunki dot. dróg krajowych) na osiedle wtedy cały ruch z południowej rozwijającej się część osiedla przeniósł by się tam i było by po temacie, ale tu trzeba się dogadać z powiatem bo to już nie jest teren miasta.
  Trzeba po prostu chcieć, a nie projektować drogę, która i tak cyt. “nie powstanie przez najbliższe kilkanaście lat (słowa Pana burmistrza).

 3. Mieszkanka Górek

  Policja kierująca ruchem rzeczywiście przyspiesza wyjazd z Górek, szkoda tylko, że nie ma ich. gdy jest zimno, deszczowo…A kolejka aut przed g. 08.00 regularnie kończy się na wysokości Biedronki, wiem to, bo wyjeżdżam codziennie z ul. Sobockiej. Miasto niestety samo nic nie wskóra bez pozytywnej decyzji z Łodzi. A oni nie planują żadnych przebudów przez najbliższe lata. Pomogłoby rondo w miejscu świateł, ale tego na pewno się nie doczekamy w najbliższych latach. Pozostaje wyjeżdżać wcześniej do pracy…

  • Mieszkaniec

   A ja byłem w Łodzi w tej sprawie i osobiście rozmawiałem na temat problemu wyjazdu z tej dzielnicy i obwodnicy tego osiedla.
   Okazuje się, że szybciej doczekalibyśmy się ronda na tej krzyżówce lub samej przebudowy tego skrzyżowania niż budowy planowanej “obwodnicy” o którą nasz UM poszedł do sądu, a która i tak nie rozwiąże problemu bo osiedle rozwija się od strony południowej, a nie od północnej (w Łodzi nie ma kasy na budowę nowych dróg ale jest możliwa na modernizacje). cdn

 4. A ja dziękuję Wszyskim, którzy mnie wpuszczają do ruchu, bo w przeciwnym razie do godziny 8.00 nie wyjechała bym ze swojej ulicy.

 5. Mysle że można ją ustawić zmieniając czas światel lub robiąc warunkowy wyjazd tylko wszystko zależy od chęci.Temat jest uciszony Miasto pozbylo się problemu i wystawia Policję ale to i tak nic nie daje. Szkoda że taki patrol w tym czasie nie jest np w pobliżu szkół bo aż strach jak jezdza szybko w godzinach rannych lub stają na przejściach dla pieszych . jeżdżę przez jastrzębie i jest ok.

 6. Tadeusz Żuk Łowicz

  Górki zawsze poszkodowane

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.