W tym sezonie na Starym Rynku w Łowiczu miasto nie ustawiło charakterystycznej drewnianej budki Informacji Turystycznej, ponieważ nie udało się znaleźć osoby, która chciałaby ją poprowadzić na swoje konto.

Miejski Punkt Informacji Turystycznej przy Starym Rynku. Łowiczanie dobrze znają to miejsce, ale czy trafią tu turyści?

Miasto nie zrezygnowało jednak z prowadzenia takiego punktu, ponieważ został on przeniesiony do kamienicy pod nr 3 – w to samo miejsce, gdzie swoją siedzibę ma PTTK oraz Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystki i Organizacji Pozarządowych.

Nadal, „po przekątnej” Starego Rynku, pod nr 17 w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, istnieje informacje turystyczna podległa władzom powiatu.

Czym różni się działanie tych punktów i czy utrzymanie dwóch w tak bliskiej odległości ma sens oraz ile kosztuje – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

 1. Najłatwiej liczyć cudze pieniądze.
  Bo ten ma to albo tamto a ja nie
  Dobra rada Weź się za robote a nie tylko za gadanie FARMAZONÓW.

 2. Trudno wszystkim dogodzić. Punkt IT miejski powinien być, bo w powiatowym z informacją bywa różnie…

 3. Do krytyki jestesmy pierwszi a co zrobić u to nie ja on bierze kasę . Najwięcej mają Ci co nie chodzą na wybory.A co do kasy niech każdy pilnuie swojego portfela .

 4. Krótko i na temat

  Gdzieś tych ludzi trzeba upchnąć a przypominam że przez 12 lat burmistrzowania zrobiło się bardzo duże kolesiostwo w lowiczu. Aż strach pomyśleć jakby Kaliński przegrał wybory. Co wtedy zrobia że sobą tacy naczelnicy co na niczym się nie znaja.

  • Przecież ci naczelnicy siedzą tam dłużej niż burmistrz Kaliński. Właśnie ci naczelnicy nie jedno by mogli powiedzieć o poprzednich ekipach. I może jak Kaliński przegra to naczelników wywalą, bo duża i “stara” wiedza może nowej ekipie zaszkodzić. Nie ma nic gorszego dla nowych, jak stary pracownik , który zna sprawy od podszewki i na plewy nie pójdzie.

 5. za grosze pracować dla miasta a historyk nic nie robi i 12500 ma

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.