Rada Miejska w Strykowie zajmie się tematem ewentualnego wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

O tym, że temat jest ważny dla mieszkańców, świadczy wniosek, jaki pod koniec marca trafił do Rady Miejskiej Strykowa od jednego z mieszkańców Michałówka. Wniosek dotyczył ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu na stacji paliw  w Sosnowcu Pieńkach.

Autor wniosku powoływał się na fakt, że przy ogrodzeniu jego posesji dość często spożywają alkohol pracownicy magazynów zlokalizowanych w okolicy nowego ronda, zaopatrujący się właśnie na stacji. Wnioskujący postulował, aby sprzedaż w tym miejscu została zakazana w godz. 22-6.

Mieszkaniec Michałówka zwracał uwagę na to, że okolice stacji benzynowej, przy której mieszka on i sąsiedzi, sprzyjają spożywaniu alkoholu „pod chmurką”. Twierdzi, że wielokrotnie dzwonił na policję, ale zaprzestał, bo albo słyszał, że aktualnie nie ma na komisariacie wolnego radiowozu albo radiowóz przyjeżdżał, ale po czasie, kiedy spożywających nie było już na miejscu.

Tymczasem, jak twierdzi mieszkaniec Michałówka, zwracanie komuś z pijących uwagi jest niebezpieczne, bo – tak jak w jego przypadku – skończyło się zniszczeniem bramy. Stąd też z wprowadzeniem zakazu handlu alkoholem w godzinach nocnych wnioskujący wiązał nadzieję na większe bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Co na to radni – przeczytasz w najnowszym numerze głowieńskiego wydania naszego tygodnika.
O podobnych zamiarach w Łowiczu – przeczytasz tutaj.

Komendant proponuje nocną prohibicję

1 komentarz

  1. zmiana prawa dla 1 osoby ???
    po prostu cud i niedorzeczność.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.