To może być zwrot w historii kompleksu po dawnym ośrodku doradztwa przy ul. Kaliskiej 5, który miasto kupiło w 2015 r. za kwotę 4 mln zł. Jak oznajmił burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, w poniedziałek, 30 października, na sesji Rady Miejskiej i na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Nowe Miasto, w planach władz Łowicza jest zbudowanie miejskiej sali koncertowej – i to właśnie na tej działce, a nie na terenie ŁOK.

Pracownicy urzędu pracują już nad przygotowaniem wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia, który ma być złożony do Urzędu Marszałkowskiego najpóźniej do 21 grudnia.
Chodzi o salę dla około 300 osób. Brak takiego obiektu (kiedyś pełniło tę rolę kino „Bzura” przy ul. Pijarskiej) to temat już wielokrotnie omawiany w dyskusjach na temat potrzeb kulturalnych miasta.

Dlaczego taka lokalizacja wydaje się lepsze – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina. Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie!

 

Czy w Łowiczu potrzebna jest sala koncertowa na 300 osób?

Loading ... Loading ...

7 komentarzy

  1. Na początku 1935 r. powstało kino “Corso”, założone przez Kazimierza Świerczyńskiego i Wacława Czajkowskiego. Wydzierżawili oni salę widowiskową, wzniesionego rok wcześniej gmachu Domu Ludowego przy ul. bpa Bandurskiego (obecnie ul. Pijarska)

  2. Do Maxa. Autor koncepcji wylądował na śmietniku historii w kuchni Syntexu.

  3. A sprawa Kaliskiej 5 jak przez dwa i pół roku śmierdziała tak i dalej śmierdzi… Ciekawe gdzie jest autor bizneskoncepcji zagospodarowania tego nabytku, niejaki K.?

  4. Budujcie lepiej bloki dla mlodych a nie inwrstycje w sale na ktorych bedzie bawil sie burmistrz

  5. A moze Dortko i Zatorzanko miasto przejęłoby wasze domy i mieszkania !!! Ha ha ha A moze burmistrz ma ogłosić dekret taki jak Bierut ? Bolszewizm widzę w waszych głowach drogie Jarkowe dzieci !

  6. Zatorzanka

    Czemu miasto kupiło tego trupa na kaliskiej a tymczasem gmach po dawnym kolegium nauczycielskim (ZABYTEK) do tego piękny w centrum miasta! wystawiony jest na sprzedaż??

  7. a może lepiej byłoby przeporowadzić reprywatyzację kina Bzura.Przejęcie tego budynku przez stowarzyszenie podobne do przejęć nieruchomości po przedwojennych spółkach(program ostatni Anity Gargas)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *