To może być zwrot w historii kompleksu po dawnym ośrodku doradztwa przy ul. Kaliskiej 5, który miasto kupiło w 2015 r. za kwotę 4 mln zł. Jak oznajmił burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, w poniedziałek, 30 października, na sesji Rady Miejskiej i na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Nowe Miasto, w planach władz Łowicza jest zbudowanie miejskiej sali koncertowej – i to właśnie na tej działce, a nie na terenie ŁOK.

Pracownicy urzędu pracują już nad przygotowaniem wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia, który ma być złożony do Urzędu Marszałkowskiego najpóźniej do 21 grudnia.
Chodzi o salę dla około 300 osób. Brak takiego obiektu (kiedyś pełniło tę rolę kino „Bzura” przy ul. Pijarskiej) to temat już wielokrotnie omawiany w dyskusjach na temat potrzeb kulturalnych miasta.

Dlaczego taka lokalizacja wydaje się lepsze – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina. Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie!

 

Czy w Łowiczu potrzebna jest sala koncertowa na 300 osób?

Loading ... Loading ...

7 komentarzy

  1. Na początku 1935 r. powstało kino “Corso”, założone przez Kazimierza Świerczyńskiego i Wacława Czajkowskiego. Wydzierżawili oni salę widowiskową, wzniesionego rok wcześniej gmachu Domu Ludowego przy ul. bpa Bandurskiego (obecnie ul. Pijarska)

  2. Do Maxa. Autor koncepcji wylądował na śmietniku historii w kuchni Syntexu.

  3. A sprawa Kaliskiej 5 jak przez dwa i pół roku śmierdziała tak i dalej śmierdzi… Ciekawe gdzie jest autor bizneskoncepcji zagospodarowania tego nabytku, niejaki K.?

  4. Budujcie lepiej bloki dla mlodych a nie inwrstycje w sale na ktorych bedzie bawil sie burmistrz

  5. A moze Dortko i Zatorzanko miasto przejęłoby wasze domy i mieszkania !!! Ha ha ha A moze burmistrz ma ogłosić dekret taki jak Bierut ? Bolszewizm widzę w waszych głowach drogie Jarkowe dzieci !

  6. Zatorzanka

    Czemu miasto kupiło tego trupa na kaliskiej a tymczasem gmach po dawnym kolegium nauczycielskim (ZABYTEK) do tego piękny w centrum miasta! wystawiony jest na sprzedaż??

  7. a może lepiej byłoby przeporowadzić reprywatyzację kina Bzura.Przejęcie tego budynku przez stowarzyszenie podobne do przejęć nieruchomości po przedwojennych spółkach(program ostatni Anity Gargas)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.