Czy temperatura powietrza w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach jest odpowiednia do prowadzenia lekcji (według przepisów jest to minimum 18 stopni Celsjusza)?

W ubiegły piątek, 27 października, otrzymaliśmy w naszej redakcji dwa telefony od matek, sugerujących, że w budynku jest za zimno, a dzieci chodzą na lekcje w kurtkach i siedzą w szalikach.

Nasze obserwacje i ustalenia przeprowadzone trzy dni później tego nie potwierdziły.

Piece po termomodernizacji – na razie uruchomiono jeden, co przy tej temperaturze na zewnątrz powinno wystarczać do utrzymania w szkole odpowiedniego poziomu ciepła. Fot. Tomasz Matusiak

W szkole kończy się właśnie termomodernizacja. Jednym z jej elementów jest montaż trzech nowoczesnych pomp ciepła, sterowanych automatycznie, w zależności od temperatury na dworze (jeśli spada temperatura na zewnątrz, mechanizm automatycznie zwiększa intensywność obrotów).

Obecnie pracuje jeden, co powinno wystarczać do utrzymania w normie temperatury w budynku – dwa kolejne będą mogły być używane (jeżeli byłaby taka potrzeba) od 3 listopada, kiedy zostanie wykonane nowe przyłącze energetyczne, zapewniające odpowiedni pobór energii. Wszystkie trzy naraz będą wykorzystywane tylko podczas dużych mrozów.

Nasz reporter Szkołę Podstawową w Łyszkowicach w poniedziałek, 30 października, rano, nie uprzedzając o tym nikogo. Co stwierdziliśmy – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. szkołę zaczęto ogrzewać 27 Października a ciekawe od kiedy inne obiekty są ogrzewane np Gok czy Ug ale damy rade już za rok wybory

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.