Czy temperatura powietrza w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach jest odpowiednia do prowadzenia lekcji (według przepisów jest to minimum 18 stopni Celsjusza)?

W ubiegły piątek, 27 października, otrzymaliśmy w naszej redakcji dwa telefony od matek, sugerujących, że w budynku jest za zimno, a dzieci chodzą na lekcje w kurtkach i siedzą w szalikach.

Nasze obserwacje i ustalenia przeprowadzone trzy dni później tego nie potwierdziły.

Piece po termomodernizacji – na razie uruchomiono jeden, co przy tej temperaturze na zewnątrz powinno wystarczać do utrzymania w szkole odpowiedniego poziomu ciepła. Fot. Tomasz Matusiak

W szkole kończy się właśnie termomodernizacja. Jednym z jej elementów jest montaż trzech nowoczesnych pomp ciepła, sterowanych automatycznie, w zależności od temperatury na dworze (jeśli spada temperatura na zewnątrz, mechanizm automatycznie zwiększa intensywność obrotów).

Obecnie pracuje jeden, co powinno wystarczać do utrzymania w normie temperatury w budynku – dwa kolejne będą mogły być używane (jeżeli byłaby taka potrzeba) od 3 listopada, kiedy zostanie wykonane nowe przyłącze energetyczne, zapewniające odpowiedni pobór energii. Wszystkie trzy naraz będą wykorzystywane tylko podczas dużych mrozów.

Nasz reporter Szkołę Podstawową w Łyszkowicach w poniedziałek, 30 października, rano, nie uprzedzając o tym nikogo. Co stwierdziliśmy – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. szkołę zaczęto ogrzewać 27 Października a ciekawe od kiedy inne obiekty są ogrzewane np Gok czy Ug ale damy rade już za rok wybory

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *