W przestrzeni medialnej pojawiły się w ostatnio informacje o tym, iż wyłoniono osobę pełniącą funkcję burmistrza Głowna. Tych doniesień po dziś dzień (13 lipca) nie udało się jednak potwierdzić. Oficjalna decyzja w tej sprawie nadal nie zapadła.

Według wiadomości podanej przez media, funkcję burmistrza Głowna piastować miałby Wojciech Baleja – radny miejski i dyrektor Gimnazjum w Bielawach. Sam zainteresowany nie chce komentować tych doniesień do czasu oficjalnego rozstrzygnięcia. Niewykluczone jednak, że niebawem to właśnie on obejmie wspomniane stanowisko – w miejsce odwołanego przez wojewodę 20 czerwca Grzegorza Janeczka.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku osobę, która będzie pełniła funkcję burmistrza wyznaczyć powinien Prezes Rady Ministrów. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach.

Więcej na ten temat tej sprawy piszemy we wczorajszym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa”.

 

6 komentarzy

  1. szkoda gadac

  2. Całkiem sympatyczny i miły człowiek. Miałem okazję poznać osobiście prywatnie, nie wiem jak służbowo. Sprawia wrażenie człowieka zdyscyplinowanego, zorganizowanego, zaradnego, kiedy trzeba stanowczego. Raczej skromny i życzliwy. Takie na mnie zrobił wrażenie po co prawda krótkim poznaniu przy okazji organizowania jednej z uroczystości.

  3. I tak ciemny pisowski lud nie bedzie mial burmistrza w Glownie.Ludzie widza ze to zagrywka tepych pislamistow.Z tak blachego powodu odwolac burmistrza?Pan Janeczek niema zarzutow korupcyimych itp.Przypomne ze to sad Ziobry w Warszawie wydal wyrok bo łódzki sad sie nie zgodzil.A przypomne panstwu jak senatorowie pisu nie pozwolili na odebranie immunitetu oraz nie wyrazili zgody na areszt doa swojego kolesia senatora Koguta ktoremu nawet pisowska prokuratura chciala postawic zarzuty koripcyjne.Wiec zacznijscie od siebie debile.

    • Jasnowidz, jaśnie oświecony? Zamiast ślinić się nad klawiaturą weź kosę na sztorc i rób powstanie.

  4. wygląd bardziej inteligentny od starego burmistrza

  5. Ale jaja

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.