Fatalne warunki atmosferyczne podczas zaplanowanych spotkań 11. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej spowodowały sporo zamieszania. Decyzją sędziów dwa mecze zostały odwołane, a pięć pozostałych niewiele miały wspólnego z meczem piłkarskim. Niemniej zwycięsko z pojedynku wyszła Olimpia Chąśno pokonując Vagat Domaniewice 3:0, a Orzeł Nieborów zremisował z Darem Placencją 2:2.

Olimpia nadal piastuje fotel lidera rozgrywek zdobywając kolejne trzy punkty, tym razem w meczu z Vagatem Domaniewice. Zdobywcą dwóch bramek, po strzałach oddanych z rzutów wolnych, był Dominik Kotlarski, a po przerwie celnie umieścił piłkę w bramce Vagatu Kamil Gać. Zespół z Domaniewic w końcówce spotkania grał w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał golkiper Kamil Zduńczyk.

Emocjonujące spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Orłem Nieborów a Darem Placencja, zakończone remisem 2:2 (1:1). Na prowadzenie w 28. minucie wyszedł zespół trenera Pawła Kutkowskiego po strzale w wykonaniu Michała Plichty, ale jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy, w doliczonym przez sędziego czasie gry, Placencja zremisowała. Skutecznym wykonawcą strzału był Wojciech Jędrzejczyk. Po przerwie ze swojej szansy wcześniej skorzystali gracze Daru, którzy drugiego gola zdobyli w 68. minucie za sprawą Łukasza Janickiego.  Skuteczną odpowiedzią Orła była bramka zdobyta przez Łukasza Wierzbickiego niespełna dziesięć minut później. Drużyna z Placencji miała szansę wyjść zwycięsko z meczu, ale nie udało im się wykorzystać rzutu karnego, zwłaszcza, że drużyna gospodarzy grała w drugiej połowie w osłabieniu, za czerwoną kartkę dla bramkarza Macieja Chmielewskiego.

– Przed meczem liczyłem, że zdobędziemy trzy punkty. Z przebiegu meczu, biorąc pod uwagę, że większość meczu graliśmy w dziesiątkę, to wynik 2:2 wygląda nie najgorzej. Natomiast nie ukrywam, że miałem nadzieję na trzy punkty. Nie udało się, ale biorąc pod uwagę wydarzenia boiskowe, remis też jest cenny- ocenił trener Kutkowski.

Nie najlepiej poszło drużynie trenera Dawida Suta, którzy przegrali mecz z Juvenią Wysokienice 1:2 (0:1). Jedyna bramkę w drugiej połowie spotkania zdobył dla Zrywu Wygoda Paweł Dróżdż, w doliczonym już czasie gry.

– Mecz toczył się w fatalnych warunkach atmosferycznych. Sędzia meczu konsultował przerwanie meczu po pierwszej połowie. Zero gry w piłkę, jedna wielka kopanina, z której lepiej wyszli bardziej chcący gospodarze, czyli silny fizycznie zespół. Strata gola, kuriozalnego niestety w 12. minucie podcięła nam skrzydła. Ciężko to spotkanie nazwać meczem piłkarskim, ale niestety gospodarze mają trzy punkty, a my zero. Piłka częściej była na polu niż na boisku – ocenił trener Sut.

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Pogoń Bełchów po raz kolejny nie odnotowała na swoim koncie żadnego punktu, tym razem wysoko przegrywając z Wołuczą 3:8. Jeszcze w pierwszej połowie różnica nie była tak znamienna i zamykała się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, ale druga odsłona okazała słabość drużyny trenera Marcina Rychlewskiego.

11. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej;
LKS Orzeł Nieborów – LKS Dar Placencja 2:2 (1:1); br.: Michał Plichta (28) i Łukasz Wierzbicki (77) – Wojciech Jędrzejczyk (45+3) i Łukasz Janicki (68).
Orzeł: Maciej Chmielewski – Michał Kunat (70 Michał Zyśk), Paweł Kutkowski, Filip Golędzinowski – Jakub Tomczak (55 Krystian Śmigielski), Mateusz Bartosiewicz, Przemysław Wilk, Michał Plichta – Łukasz Wierzbicki, Mateusz Krysiak, Jakub Owczarek (45+2 Rafał Gospoś).

LUKS Juvenia Wysokienice – SKF Zryw Wygoda 2:1 (1:0); br.: Radosław Gromek (12) i Michał Perek (58) – Paweł Dróżdż (90+3).
Zryw: Maciej Kowalski – Błażej Miazek (60 Oskar Lenarczyk), Przemysław Pomianowski, Wojciech Rokicki, Paweł Dróżdż – Tomasz Rembowski (46 Kacper Miazek), Jacek Woźniak, Maciej Grzegory, Sebastian Sumiński (46 Jarosław Kosiewicz) – Sebastian Sobieszek (46 Szymon Płacheta), Krzysztof Skowroński.

GKS Olimpia Chąśno – LKS Vagat Domaniewice 3:0 (2:0); br.: Dominik Kotlarski 2 (3 i 66) i Kamil Gać (31).
LKS Orlęta Cielądz – LUKS Olympic Słupia 5:0 (3:0); br.: Mateusz Białek 2 (25 i 45), Daniel Skoneczny (42), Marcin Ciesielski (76) i Jakub Zaręba (84).
GLKS Wołucza – LKS Pogoń Bełchów 8:3 (2:1); br.: Andrzej Olewiński (21), Paweł Wyciszkiewicz 3 (28, 65 90+2), Rafał Bednarek (58), Adrian Koper (70), Bartłomiej Walendzik (80) i Paweł Czyż (90) – Bartłomiej Bakalarski 2 (40 i 56) i Damian Gendek (72).
KS Jutrzenka Drzewce – LZS Victoria Bielawy przełożony na 19 listopada 2017 roku.
MLKS Widok Skierniewice – GLZS Pogoń Godzianów przełożony na 26 listopada 2017 roku.

12. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej (2017.11.05);
LKS Vagat Domaniewice – KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 11.00)
SKF Zryw Wygoda – LKS Pogoń Bełchów (n, godz. 11.00)
LUKS Olympic Słupia – MLKS Widok Skierniewice (n, godz. 11.00)
LZS Victoria Bielawy – LKS Orlęta Cielądz (n, godz. 11.00)
LKS Dar Placencja – GLKS Wołucza (n, godz. 11.15)
GLZS Pogoń Godzianów – LKS Orzeł Nieborów (n, godz. 11.30)
LUKS Juvenia Wysokienice – GKS Olimpia Chąśno (n, godz. 14.00)

11. kolejka skierniewickiej klasy A:
LKS Korona Wejsce – LKS Start Złaków Borowy 2:1 (1:1); br.: Krystian Ziembiński (16), Mariusz Zydlewski (47) – Sebastian Malinowski (41).
Korona: Bartłomiej Siekiera – Mateusz Dobrzyński, Przemysław Żaczek, Mikołaj Klimczak, Mateusz Rogala – Mariusz Zydlewski (89 Mateusz Buczek), Damian Taraska (75 Robert Tuszyński), Piotr Buczek, Mariusz Wasilewski, Krystian Ziembiński (70 Michał Dobrzyński) – Mariusz Trakul (85 Kamil Brzozowski).
Start: Dawid Górski – Adrian Lus, Wojciech Workowski, Michał Kamiński, Cezary Guzek – Arkadiusz Przyżycki (60 Marcin Głowacki), Mariusz Dylik, Michał Karmelita, Dawid Zieliński (65 Konrad Podleśny) – Sebastian Malinowski, Wojciech Kośmider (80 Michał Gorzkowski).

GLKS Laktoza Łyszkowice LKS Czarni Bednary 4:1 (2:1); br.: Marcin Piłka 2 (31 i 36), Michał Lis (62) i Dawid Bodek (80) – Mateusz Budzałek (32).
GLKS Olimpia Jeżów – LKS Wola Wola Chojnata 5:0 (3:0); br.: Grzegorz Klimkiewicz (24), Sebastian Pałygiewicz 3 (30, 36 i 70) i Piotr Bednarek (88).
GKS Rawka Bolimów – LKS Miedniewiczanka Miedniewice 2:4
LZS Macovia Maków – MGKS Białka Biała Rawska 3:0 (3:0); br.: Kamil Cybula 3 (13, 22 i 27).
GLKS RZD Żelazna – SKS Astra Zduny przełożone 19 listopada 2017 roku.
GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe – GKS Głuchów przełożone 26 listopada 2017 roku.

12. kolejka skierniewickiej klasy A (2017.11.04-05):
GKS Głuchów GKS Rawka Bolimów (s, godz. 14.00)
LKS Czarni Bednary – GLKS RZD Żelazna (s, godz. 15.00)
LKS Korona Wejsce – GLKS Laktoza Łyszkowice (n, godz. 11.00)
SKS Astra Zduny – LZS Macovia Maków (n, godz. 11.00)
MGKS Białka Biała Rawska – GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (n, godz. 13.00)
LKS Start Złaków Borowy – LKS Wola Wola Chojnata (n, godz. 14.00)
LKS Miedniewiczanka Miedniewice – GLKS Olimpia Jeżów (n, godz. 14.00)

Zaległy mecz 4. kolejki skierniewickiej klasy B:
KS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów LKS Jutrzenka Mokra Prawa 2:0 (0:0); br.: Karol Moskwa (68) i Tomasz Niedźwiadek (78).

1. LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów (2) 8 22 23-9
2. LKS Olimpia Niedźwiada (1) 8 21 40-12
3. WKS Meteor Reczyce (3) 8 15 22-16
4. LKS Fenix Boczki Chełmońskie (4) 8 13 23-12
5. LKS Jutrzenka Mokra Prawa (5) 8 10 15-15
6. LKS Victoria Zabostów Duży (6) 8   9 17-28
7. SKF Naprzód Jamno (7) 8   8 21-24
8. LKS Korona II Wejsce (8) 8   3 13-31