Kolejny wygrany sparing mają za sobą piłkarze łowickiego Pelikana rocznika 2000. W środę, 15 marca 2017 roku, podopieczni trenera Artura Balika pokonali VI-ligową Olimpię Niedźwiada 4:1.

Przewaga łowiczan była wyraźna już w pierwszej połowie meczu, mimo że błąd przy wyprowadzeniu piłki przez środkowych obrońców kosztował biało-zielonych utratę gola w 27. minucie gry. Jednak jeszcze wcześniej Mikołaj Zimowski celnie umieścił piłkę w bramce rywali, a na 2:1 doprowadził Kacper Wiechno w 35. minucie. Dobrych okazji do podwyższenia wyniku było jeszcze kilka, choć nie wszystkie udało się skutecznie zakończyć.

Po przerwie ponownie Zimowski skorzystał z nadarzającej się okazji, okiwał obrońców Olimpii i zdobył trzecią bramkę dla Pelikana, a niecałe dziesięć minut później strzał prosto w bramkę, którego nie zdołał obronić golkiper gości oddał Eryk Woliński.

– Myślę, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji, najlepszą i najładniejszy strzał oddał Wojciech Guzek z woleja w poprzeczkę. Byliśmy lepsi w tym spotkaniu i wygraliśmy zasłużenie. Bardzo pożyteczny sparing – powiedział po meczu trener Balik.

Sparing:

MUKS Pelikan-2000 Łowicz – LKS Olimpia Niedźwiada (VI liga) 4:1 (2:1); br.: Mikołaj  Zimowski 2 (18 i 57), Kacper Wiechno (35) i Eryk Woliński (64) – Przemysław Zabost (27).
Pelikan:  Aleksander Krajewski – Kamil Bogusz, Kamil Papiernik, Tomasz Wudkiewicz, Michał Wawrzyńczak – Wojciech Guzek, Mikołaj  Zimowski, Eryk Woliński, Adrian Rosa – Mateusz Sekuła, Kacper Wiechno. Na zmiany wchodzili: Szymon Kowalczyk i Adrian Fryczkie.